Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Firma Microchip przejmuje Standard Microsystems lidera w dziedzinie mieszanych układów łączności

SMSCFirma Microchip Technology Incorporated ogłosiła na początku maja przejęcie firmy Standard Microsystems Corporation w skrócie SMSC. Microchip poinformował o podpisaniu ostatecznej umowy przejęcia Standard Microsystems Corporation w kwocie 37 dolarów za akcję w gotówce, co stanowi łączną wartość 939 milionów dolarów.

Przejęcie zostało zatwierdzone przez zarządy każdej ze spółek i ma zostać sfinalizowane w trzecim kwartale 2012 roku, z zastrzeżeniem zatwierdzenia przez akcjonariuszy SMSC, zgód regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

"Wierzymy, że rozwiązania inteligentnych mieszanych układów łączności firmy SMSC skierowanych dla aplikacji osadzonych będą idealnym uzupełnieniem portfolio firmy Microchip w dziedzinie osadzonego sterowania," powiedział Steve Sanghi, prezes i CEO firmy Microchip. "To przejęcie rozszerzy zakres rozwiązań naszej firmy gdyż SMSC przyczynia się do powstania nowych ekscytujących produktów i rozwiązań w motoryzacji, przemyśle, informatyce, aplikacjach konsumenckich oraz bezprzewodowym rynku audio, znacznie rozszerzając naszą obecność na tych rynkach.". "Jesteśmy podekscytowani strategicznymi możliwościami ogłoszonego przejęcia," kontynuował Pan Sanghi. "SMSC w ostatnim roku obrotowym kończącym się 29 lutego 2012 odnotował sprzedaż netto w wysokości 412 milionów dolarów, notując 12 % zysk operacyjny od sprzedaży. Oczekujemy iż przejęcie przyczyni się do wzrostu przychodów firmy Microchip w pierwszym pełnym kwartale po zakończeniu przejęcia. Czekamy na ukończenie tej transakcji w trzecim kwartale kalendarzowym 2012 roku."

"Ta transakcja stanowi fascynującą okazję dla pracowników, klientów i udziałowców firmy SMSC, łącząc wiodącą pozycję na rynku i światowej klasy operacyjną doskonałość technologii Microchip ze światowej klasy inteligentnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi naszej firmy", powiedziała Christine King, prezes i dyrektor generalny SMSC. "Jesteśmy zadowoleni, aby stać się częścią Microchip Technology, czołową firmą w branży półprzewodników."