Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Produkty Skyworks Solutions wspierają komercyjne aplikacje 802.11ac

Skyworks SolutionsFirma Skyworks Solutions, Inc innowator w dziedzinie produkcji wysokiej niezawodności analogowych i mieszanych półprzewodników sygnałowych dla szerokiego zakresu rynków końcowych, poinformowała, że kilka precyzyjnych analogowych rozwiązań półprzewodnikowych będzie wykorzystanych w pierwszych na świecie komercyjnie dostępnych urządzeniach zgodnych z nowym standardem 802.11ac w tym m.in. w notebookach, ultrabookach, telewizorach LED, routerach oraz odtwarzaczach Blu-ray ®. Standard 802.11ac udostępniający szybkość transmisji danych na poziomie 1.3Gbps jest następcą obecnego najszybszego standardu Wi-Fi 802.11n pracującego z maksymalną szybkością 300Mbps.

Technologia stojąca za standardem IEEE 802.11ac pozwoli konsumentom na pobranie treści znacznie szybciej niż dotychczasowe rozwiązania 802.11n, zapewniając jednocześnie większy zasięg. Dzięki szybkości pobierania większej niż 1 gigabit na sekundę, urządzenia te oferują konsumentom najszybszy na świecie i najbardziej niezawodny zasięg sieci bezprzewodowej dla przesyłania filmów o jakości HD oraz niemal natychmiastowej synchronizacji muzyki. Rozwiązania te pomogą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej solidne i wydajne multimedialne sieci bezprzewodowe w każdym domu.

"Skyworks ma przyjemność być na czele aplikacji 802.11ac," powiedział Liam K. Griffin, wiceprezes i dyrektor generalny wysokiej wydajności analogowych układów w firmie Skyworks. "Nasze produkty nadal zwiększają wydajność aplikacji przy jednoczesnym zachowaniu żywotności baterii. W połączeniu z innowacyjnymi chipsetami, konsumenci będą w stanie cieszyć się jedną z najszybszych dostępnych prędkości bezprzewodowych w swoim domu."

Według firmy Gartner, ilość urządzeń z obsługą technologii WiFi wzrośnie z mniej niż jednego miliarda sztuk w 2010 do ponad trzech miliardów w 2015 roku - czyniąc technologię Wi-Fi jedną z najbardziej wpływowych w nadchodzących latach dla aplikacji mobilnych oraz bezprzewodowych. Zgodnie z prognozą Cisco Visual Networking Index 2011, sam streaming video ma sięgnąć około 90 procent globalnego ruchu w sieci.