Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

MCP3911 nowej generacji układ dla aplikacji pomiaru i monitoringu energii

Microchip MCP3911Firma Microchip Technology Inc ogłosiła dziś dodanie do swojego portfolio nowej generacji analogowego układu pomiaru energii MCP3911, który wyposażony jest w dwa 24-bitowe przetworniki delta-sigma ADC, które działają z napięciem 3V z najlepszą na rynku dokładnością 94,5 dB SINAD i 106,5 dB THD.

Zapewniają one lepszy pomiar energii oraz monitorowanie wydajności energetycznej dokładnie mierząc już od uruchomienia aż do osiągnięcia maksymalnego prądu oraz umożliwiają szybszą kalibrację podczas produkcji. Cztery różne tryby zasilania oferują elastyczność oraz pozwalają na projekty o niezwykle niskim poborze mocy, do 0,8 mA na kanał. Szeroki zakres temperatur nowego układu pozwala na pracę od -40°C do +125°C. MCP3911 działa z napięciami od 2.7 do 3.6V, które upraszczają interfejs przez pracę na tej samej szynie zasilania co mikrokontroler.Microchip MCP3911

Jako że globalna infrastruktura pomiaru energii jest ciągle aktualizowana zaś rynek urządzeń monitorujących zużycie energii rośnie, projektanci aplikacji pomiaru energii i innych sygnałów, szukają sposobów na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Microchip spełnia te potrzeby branży poprzez najdokładniejszy w branży układ MCP3911, który zmniejsza zużycie energii dzięki trybom niskiego poboru mocy oraz obniża koszty poprzez zmniejszenie liczby wymaganych szyn energetycznych oraz elementów zewnętrznych.

"Dzięki ekspansji naszych wiodących w branży analogowych układów pomiaru energii, Microchip umożliwia szybkie wdrożenie i globalną popularyzację wysokiej wydajności inteligentnych liczników energii", powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes ds. marketingu Analog and Interface Products Division firmy Microchip. "Połączenie najlepszej na świecie dokładności z naszą szeroką ofertą mikrokontrolerów PIC ® zapewnia projektantom narzędzia potrzebne do tworzenia najwydajniejszych liczników energii oraz monitorów energii przy jak najmniejszych kosztach."

MCP3911 Evaluation Board for 16-bit MCUs (ADM00398)

Microchip wraz z układem MCP3911 zaprezentował zestaw ewaluacyjny MCP3911 Evaluation Board for 16-bit MCUs (ADM00398)dla 16 bitowych mikrokontrolerów.