Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Ultra kompaktowy zasilacz z mocowaniem zaciskowym lub DIN

XP Power ECLXP Power rozszerzył popularną rodzinę kompaktowych zasilaczy ECL małej mocy AC / DC. Rodzina ECL obejmująca modele 15, 25 i 30 W, zapewnia opcje montażu za pomocą śrub, złącza JST, montażu do PCB w wersjach bez i z obudową.

Uważane za najmniejsze jednostki dostępne na rynku, zasilacze ECL15-S o mocy 15W mierzą zaledwie 84 x 34,50 x 26,4 mm. Nowa seria jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji o małej mocy, które wymagają stosowania montażu zaciskowego lub DIN lub gdzie zasilacz musi być uszczelniony od środowiska operacyjnego.

Modele ECL15-S i ECL25-S z pojedynczym wyjściem zapewniają nominalne napięcia wyjściowe +3,3, +5, +9, +12, +15, +24 i +48 VDC. Serie ECL15 oraz ECL30 oferują również wersje wielonapięciowe takie jak +/-12V, +/-15V, 5V/12V, 5V/ +/-12V oraz 5V/ +/-15V. Z nowymi modelami rodzina produktów ECL zapewnia szeroki zakres kombinacji napięć wyjściowych, mocy wyjściowej oraz mechanicznych połączeń w kompaktowym formacie. Brak konieczności stosowania dodatkowych rozpraszaczy ciepa lub wymuszonego przepływu powietrza czyni serię zasilaczy ECL idealną dla niemal każdej aplikacji niezależnie od warunków zewnętrznych. Jednostki działają z pełną mocą w zakresie temperatur od -20 do +50 stopni C a obniżają swoją moc liniowo do 50% mocy przy temperaturze +70 stopni C. Wszystkie modele posiadają funkcję szczytowego obciążenia, które zapewnia do 130% wyjściowej mocy znamionowej na maksymalnie 30 sekund. Projektanci nie muszą zatem stosować droższych rozwiązań o wyższej mocy aby obsłużyć zwiększone obciążenie przez krótki czas.

Wszystkie produkty rodziny ECL posiadają Klasę II wejścia co oznacza, że uziemienie nie jest wymagane. Sprawia to że zasilacze ECL idealnie pasują do przenośnych aplikacji, gdzie wiarygodne źródło uziemienia nie zawsze jest dostępne. Izolacja wejścia do wyjścia oceniona jest na 3.000 VAC. Zewnętrzne elementy filtrujące nie są wymagane. Zasilacze ECL spełniają normę EN55022, poziomu B dla emisji przewodzonych oraz promieniowanych EMC. Wszystkie modele posiadają standardy EN, UL, CSA oraz atesty bezpieczeństwa CE.

W celu uzyskania szerszych informacji zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem, lub kontaktu z naszym Inżynierem Aplikacyjnym: janusz.kulesza@gamma.pl lub telefonicznie pod numerem (+48) 22 862 75 02