Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Aplikacje Power Line Communication z komponentami Pulse Electronics

Power Line CommunicationFirma Pulse Electronics, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, dostarcza inżynierom narzędzia i sprzęt do projektowania aplikacji Power Line Communication (PLC). Schemat aplikacji stawia rozwiązania PLC w obrębie automatyki domowej i segmentów sieci domowych. Komunikacja Power Line oferuje alternatywę dla istniejących rozwiązań komunikacyjnych WiFi / LAN / Multimedia over Coax Alliance, dzięki interfejsowi zezwalającemu na przesył danych za pośrednictwem rozbudowanej infrastruktury sieci linii energetycznych 230/110V.

Narzędzie przedstawia schemat blokowy dla aplikacji PLC. Kiedy użytkownik kliknie na poszczególne elementy na wykresie, pojawi się pełna gama produktów wraz z informacjami o każdym z nich. Stamtąd, klient może uzyskać dostęp do arkuszy danych upraszczających proces selekcji. Na przykład, schematy blokowe istnieją dla adapterów PLC, modemów i punktów dostępowych/hubów.


Interaktywny schemat aplikacji Power Line:


{swfremote}http://www.pulseelectronics.com/docs/graf/Power_Line_Converter.swf|700|500|autoplay{/swfremote}

"Pulse Electronics jest dostawcą komponentów, ale klienci nie myślą w kategoriach elementów, myślą w kategoriach aplikacji końcowych,", powiedział Mark Jackson, dyrektor Electronics Network Division firmy Pulse. "Nasze narzędzie łączy konkretne aplikacje z dostarczanymi przez Pulse elementami. Rozwiązanie zawiera szczegółowe informacje dotyczące sposobu korzystania z naszego produktu w określonej aplikacji."

Systemy Power Line Communication przenoszą dane za pośrednictwem przewodu stosowanego do przesyłu energii elektrycznej. Transformator tworzy barierę izolacyjną pomiędzy układem komunikacyjnym a linią wysokiego napięcia. Rynek PCL obejmuje sieci domowe oraz urządzenia automatyki domowej.

"Urządzenia PLC zapewniają efektywny kosztowo sposób na połączenie wielu aplikacji w rozległą sieć WAN. Wdrożenia PLC szybko postępują w Europie i Azji, a popyt zaczyna się zwiększać również w Ameryce napędzany przez wzrost wdrożeń inteligentnych aplikacji liczników zużycia energii Smart Grid. Technologia PLC oferuje regionalnym dostawcom energii zdolność do pracy z klientami w celu kontrolowania zużycia energii za pośrednictwem istniejących linii zasilania 230/110V." wyjaśnia Jackson.