Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Wysoko pojemnościowe miniaturowe kondensatory tantalowe ROHM

ROHMROHM posiada w swojej ofercie serię TCS - kompaktowych, niskoprofilowych, ultra-wysoko pojemnościowych kondensatorów tantalowych, które wykorzystują nową strukturę pakietów, w wyniku czego osiągają najwyższą wydajność w branży dzięki pojemności 4V/100µF w obudowie o wielkości zaledwie 1608.

Aby sprostać zapotrzebowaniu większej miniaturyzacji, szczególnie dla mobilnych urządzęń elektronicznych takich jak telefony komórkowe i kamery cyfrowe, które wykorzystują dużą liczbę tantalowych kondensatorów w blokach mocy i audio. ROHM zoptymalizował wewnętrzną konfigurację i metody produkcji do opracowania wysokiej wydajności struktury dolnej elektrody, która maksymalizuje pojemność w minimalnym formacie. Rezultatem jest pierwszy na rynku kondensatorów tantalowy 4V/100µF w obudowie M – o 3 razy większej pojemność niż kondensatory z konwencjonalną dolną elektrodą – oraz znacznie mniejszym footprincie scieżek.

Seria TCS składa się z sześciu modeli w przypadku obudowt P, od 20V/10µF do 2.5V/330µF i czterech typów w obudowie M, które posiadają zakres od 16V/10µF do 4V/100µF. ROHM pracuje obecnie nad stworzeniem jeszcze mniejszych obudów kondensatora tj 1005 w obudowie U.