Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Efektywna antena telematyczna Pulse W4150 dla aplikacji 3G/GPS

Pulse W4150Pulse Electronics Corporation, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, wprowadza nową ultra-cienką, aktywną antenę dla aplikacji GPRS, GSM, UMTS i WCDMA. Antena W4150 może być montowana na przedniej szybie lub desce rozdzielczej, dla łatwej instalacji.

Otrzymując informacje o lokalizacji z satelity GPS i korzystając z sieci komórkowej do przesyłania tych danych do centralnego centrum sterowania lub osoby trzeciej - antena pomaga w śledzeniu pojazdów, nawigacji, aplikacjach systemów alarmowych, monitorowania floty.

Nowa antena GPS/3G firmy Pulse Electronics jest w małej eliptycznej obudowie o rozmiarach 100 x 50mm i wysokości zaledwie 8 mm, więc zajmuje mniej miejsca na desce rozdzielczej pojazdu lub przedniej szybie. Zaprojektowana do pracy w pojazdach i montażu klejem antena Pulse łączy ceramiczną chipową antenę SMD GPS, nisko szumowy wzmacniacz i oraz fukcje anten 3G w niskoprofilowej obudowie przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego poziomu wydajności.

Antena 3G nadaje się do międzynarodowych aplikacji obejmując swym zasięgiem zakres częstotliwości 824-960/1710-2170 MHz o wzmocnieniu 2/4 dBi i promieniowanej sprawności do 70%. GPS pracuje na częstotliwości 1575,42 MHz o wzmocnieniu 26 dBi max.

"Seria anten W4150 zapewnia wysoką funkcjonalność wydajności zintegrowanej w ultra kompaktowej estetycznej eliptycznej obudowie. Mogąc zainstalować ją z każdej strony do góry, staje się niezwykle elastycznym rozwiązaniem przy zamontowaniu do przedniej szyby lub deski rozdzielczej dowolnego pojazdu", powiedział Beatrice Colbeau, product manager Pulse Wireless Device Division. "Antena ta łącząc rodziny W4120 i W4000 staje się częścią rosnącego zakresu rozwiązań telematycznych dostępnych Pulse".

Anteny są indywidualnie pakowane z dwustronną taśmą do łatwej instalacji. Antena może być montowana z obu stron do góry i dostarczana jest z kablem RG-174 w różnych długościach i męskimi złączami SMA.

Więcej informacji: Pulse W4150, lub bezpośrednio u naszego Inżyniera Aplikacyjnego: janusz.kulesza@gamma.pl