Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Microchip MCP2210 konwerter protokołu USB do SPI

Microchip MCP2210Microchip Technology ogłosił, nowy układ MCP2210 konwertera protokołu USB do SPI, będącego najprostszą, najmniejszą i najbardziej opłacalną możliwością dodania certyfikowanego połączenia USB do systemów opartych na SPI.

Microchip zapewnia również bezpłatne pliki do pobrania takie jak sterowniki, biblioteki DLL i narzędzia do konfiguracji z PC, jak również płytkę ewaluacyjną, aby w szybki i prosty sposób dodać funkcjonalność USB do nowych, lub istniejących aplikacji. Konwerter dostępny jest w małych, 20-pinowych obudowach SSOP oraz 5x5 mm pakietach QFN, dla aplikacji o ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo, MCP2210 ma dziewięć elastycznych, uniwersalnych pinów I/O, które można skonfigurować za pośrednictwem komputera PC w standardzie cyfrowym I/O, lub w innej konfiguracji jako dodatkowe systemowe piny I/O, które upraszczają projekty i wspierają szeroką gamę zastosowań.

Microchip MCP2210 Diagram blokowy

 

 

 

"Połączenie USB nadal jest jedną z najbardziej pożądanych opcji przez klientów", powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes marketingu Analog and Interface Products Division firmy Microchip. "Mikrokontrolery PIC firmy Microchip ® z wbudowaną funkcjonalnością USB nadal się rozwijają. Konwerter protokołów MCP2210 USB do SPI wraz z narzędziami wspomagającymi daje klientom opcję prostego dodania złącza i funkcjonalności USB do systemów opartych na SPI."

Microchip Evaluation Kit MCP2210

Według eTForecasts, bieżące roczne dostawy urządzeń PC sprzekraczają 300 milionów i wzrosną do ponad 500 milionów w ciągu najbliższych czterech lat. Podczas gdy większość komputerów wykorzystuje USB jako główny protokół do łączenia się z innymi urządzeniami, tak wiele innych urządzeń wciąż wykorzystuje protokół szeregowy SPI. W połączeniu z powyższymi cechami, dostępnym oprogramowaniem i narzędziami, konwerter MCP2210 wykorzystuje interfejs HID USB, który jest obsługiwany przez systemy operacyjne Windows ®, Linux i Mac OS ® i jest w 100% zgodny z plug-and-play, sprawiając że dodanie funkcjonalności USB do istniejących projektów jest niebywale proste.

Wraz z nowym układem dostępna jest płytka rozwojowa Evaluation Kit MCP2210 (# ADM00421)

{loadposition user4}