Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Mikrobaterie Varta V500HT dla aplikacji śledzenia pojazdów

eCallKomisja Europejska w dniu 8 września 2011r. przyjęła pierwszy ze środków mających na celu zapewnienie do 2015 r. zdolności telefonicznego powiadamiania służb ratunkowych przez samochody w razie poważnego wypadku drogowego.

eCall

Komisja chce, aby od 2015 r. system ratunkowy eCall był instalowany we wszystkich nowych modelach samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych. W razie wystąpienia poważnego wypadku system eCall automatycznie wybiera jednolity europejski numer alarmowy 112 oraz przekazuje służbom ratunkowym informację o lokalizacji pojazdu. W zaleceniu Komisji, przyjętym w dniu 8 września, wzywa się państwa członkowskie do dopilnowania, aby operatorzy telefonii komórkowej dokonali modernizacji swojej infrastruktury w celu umożliwienia sprawnego przekazywania połączeń eCall do służb ratunkowych.

System eCall uruchamia się w sposób automatyczny, niezwłocznie po zarejestrowaniu poważnego zderzenia przez czujniki zamontowane w pojeździe. Po jego włączeniu system wybiera europejski numer alarmowy 112, nawiązuje połączenie telefoniczne z odpowiednim centrum powiadamiania ratunkowego oraz przekazuje służbom ratunkowym informacje dotyczące wypadku, w tym momentu zdarzenia, dokładnej lokalizacji rozbitego pojazdu, a także kierunku podróży (co ma szczególne znaczenie na autostradach oraz w tunelach). Połączenie eCall może być również aktywowane ręcznie poprzez naciśnięcie przycisku w samochodzie, na przykład przez świadka poważnego wypadku.

Połączenie systemu GPS i GSM oraz konieczność zbierania danych z czujników rozmieszczonych w samochodzie wymaga niezależnego i wydajnego źródła zasilania, które jest w stanie pracować niezawodnie w trudnym środowisku motoryzacyjnym w szerokim zakresie temperatur. Akumulator musi być solidny oraz mieć możliwość ładowania, aby wytrzymać wypadek samochodowy, a moc powinna być dostępna bez przerwy.

Varta 4/V500HTVarta 6/V500HTMikrobaterie Ni-MH V500HT z rodziny powerful85 firmy VARTA są specjalnie zaprojektowane dla wysokiej wartości prądu rozładowania oraz rozszerzonych temperatur pracy. Oferują niezawodne źródło zasilania dla modułów GPS i GSM instalowanych w pojazdach. Zalecane konfiguracje to 4/V500HT, 5/V500HT lub 6/V500HT w zależności od temperatury i zapotrzebowania na moc.

Zalety baterii V500HT

  • praca w szerokim zakresie temperatur od -20 do +85 ° C,
  • długa żywotność - do 10 lat,
  • wysoka niezawodność - przez specjalne uszczelnienie konstrukcji z nowych tworzyw sztucznych,
  • wysoką wydajność prądową z ułożonych elektrod,
  • elastyczność projektu na poziom napięcia od 1,2 V do 12V,
  • elastyczność w projektowaniu kształtu baterii side-by-side, lub ułożone,
  • prosty system ładowania - ciągłe ładowanie jest możliwe,
  • przyjazna dla środowiska technologia Ni-MH.