Chociaż zasada działania cewki Rogowskiego znana jest już od dawna, to dopiero nowe rozwiązania w technologii nawijania firmy Pulse umożliwiają produkcję na skalę przemysłową cewek Rogowskiego.
Poniższe zdjęcia pokazują etapy produkcji: cewka nawinięta jest na wielosekcyjne szpulki, odcinki są następnie oddzielane i zamontowane w obudowie toroidalnej. Technologia ta pozwala na korzystanie z automatycznych szybkich nawijarek i uzyskaniu niskich kosztów produkcji.
W przeciwieństwie do czujników indukcyjnych zawierających transformator pomiarowy prądu, sygnał wyjściowy w cewce Rogowskiego nie jest proporcjonalny do prądu, lecz do jego pochodnej po czasie Us ~ dip/dt. Do oceny sygnału wyjściowego jest zatem potrzebny układ całkujący, przy czym amplituda tego sygnału jest proporcjonalna do częstotliwości. Są już dostępne układy scalone przeznaczone do oceny tak wytwarzanego sygnału.
Cewka nie zawiera rdzenia magnetycznego, stąd też niekorzystne zjawisko nasycenia nie ma wpływu na jej własności. Brak problemów związanych z nasyceniem umożliwia uzyskanie nie tylko doskonałej zdolności cewki do mierzenia dużych prądów, lecz również całkowitej odporności na polaryzację sygnałem stałym.
Więcej informacji: Pulse PA3202NL, lub bezpośrednio u naszego Inżyniera Aplikacyjnego janusz.kulesza@gamma.pl
Firma Lantech, uznany dostawca przewodowych rozwiązań sieci Ethernet, rozwija również ofertę za sprawą...
Avalue EMX-R680P formatu ITX z obsługą 12./13. generacji procesorów Intel (LGA 1700) z TDP do 125W
Od obniżonych kosztów i lepszej wydajności po szybsze wdrażanie i większą elastyczność, zalety O-RAN są oczywiste.
Firma Microchip Technology rozszerzyła swoje odporne na promieniowanie (RT) urządzenia Ethernet PHY.
L803PLE to nowy moduł firmy Mobiletek, oferujący obsługę sieci w standardach 5G, dysponujący również odbiornikiem...
Nowe debuggery/programatory MPLAB® ICD 5 i MPLAB PICkit™ 5 firmy Microchip oferują możliwość zdalnego programowania.