Chociaż zasada działania cewki Rogowskiego znana jest już od dawna, to dopiero nowe rozwiązania w technologii nawijania firmy Pulse umożliwiają produkcję na skalę przemysłową cewek Rogowskiego.
Poniższe zdjęcia pokazują etapy produkcji: cewka nawinięta jest na wielosekcyjne szpulki, odcinki są następnie oddzielane i zamontowane w obudowie toroidalnej. Technologia ta pozwala na korzystanie z automatycznych szybkich nawijarek i uzyskaniu niskich kosztów produkcji.
W przeciwieństwie do czujników indukcyjnych zawierających transformator pomiarowy prądu, sygnał wyjściowy w cewce Rogowskiego nie jest proporcjonalny do prądu, lecz do jego pochodnej po czasie Us ~ dip/dt. Do oceny sygnału wyjściowego jest zatem potrzebny układ całkujący, przy czym amplituda tego sygnału jest proporcjonalna do częstotliwości. Są już dostępne układy scalone przeznaczone do oceny tak wytwarzanego sygnału.
Cewka nie zawiera rdzenia magnetycznego, stąd też niekorzystne zjawisko nasycenia nie ma wpływu na jej własności. Brak problemów związanych z nasyceniem umożliwia uzyskanie nie tylko doskonałej zdolności cewki do mierzenia dużych prądów, lecz również całkowitej odporności na polaryzację sygnałem stałym.
Więcej informacji: Pulse PA3202NL, lub bezpośrednio u naszego Inżyniera Aplikacyjnego janusz.kulesza@gamma.pl
LPT2400/71DMN firmy YAGEO Group to wytrzymała, wysokowydajna antena zaprojektowana z myślą o bezproblemowej łączności...
Firma Microchip Technology, ogłosiła dwa nowe kamienie milowe dla swojej technologii wzmocnionej na promieniowanie...
Firma Avalue Technology Inc. ogłosiła premierę swojego nowego, bezwentylatorowego, wytrzymałego systemu wbudowanego...
Przegląd produktów firmy Microchip zawiera wybór najnowszych rozwiązań oraz projektów referencyjnych.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych czujników, które wymagają dodatkowego sprzętu lub niestandardowego...
Niniejszy artykuł koncentruje się na trzech kluczowych wyzwaniach, z jakimi inżynierowie mierzą się podczas wyboru:...