Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Układ LinkSwitch-PL firmy Power Integrations steruje lampami LED w małych obudowach B10

Power Integrations LinkSwitch-PLFirma Power Integrations światowy lider w dziedzinie efektywnej konwersji energii elektrycznej przedstawiła nowy projekt inżynieryjny DER-301 opisujący nieizolowany układ sterownika i układu zasilania dla lamp LED z wykorzystaniem układu LNK457DG z rodziny LinkSwitch-PL. Projekt zapewnia jedno wyjście prądu stałego o mocy wyjściowej 3,8W.

Power Integrations DER-301

Najważniejszymi celami było osiągnięcie wysokiej sprawności oraz funkcji ściemniania w połączeniu z niewielkimi rozmiarami umożliwiającymi zastosowanie projektu w LEDowych zamiennikach lamp w stylu świeczników oraz B10.

Power Integrations DER-301 Power Integrations DER-301

Projekt został zoptymalizowany do pracy w wysokim zakresie napięcia wejściowego od 190 do 265 VAC, przy 47 Hz do 63 Hz. Układ LinkSwitch-PL na którym opiera się projekt zapewnia wysoki współczynnik mocy na poziomie > 0,91 oraz sprawność na poziomie 83% dzięki czemu projekty bazujące na nim spełniają aktualne wymogi międzynarodowe. Wyjście nie jest izolowane i wymaga odpowiedniej konstrukcji obudowy w celu odizolowania wyjścia zasilania i ładowania LED od użytkownika.