Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Skuteczna konwersja energii elektrycznej w produktach XP Power

XP Power Firma XP Power konsekwentnie podnosi poprzeczkę w zakresie wydajności przetwarzania mocy i jak pokazuje wykres, w ostatnich latach zwiększyła liczbę produktów o wysokiej sprawności i niskim poborze mocy w stanie gotowości.

Przykładowo CCM250 jest najbardziej wydajnym zasilaczem tego typu dostępnym na rynku i jest w stanie osiągnąć imponujące 95% sprawności. Przejście od 80% do 95% sprawności ma dramatyczne skutki w oszczędności energii. CCM250 przy 95% sprawności przetwarzania mocy marnuje 5 razy mniej energii w porównaniu do typowego 80% przetwornika energii. Łączna oszczędność energii jest oszałamiająca, gdy weźmiemy pod uwagę łączną liczbę wysokiej sprawności przetwornic mocy, które XP Power dostarcza w ciągu roku.

 

Zasilacze serii CCM250 w naszej ofercie:

{product_snapshot:id=68248,showname=y,showimage=y,showprice=n,showdesc=n,showaddtocart=n,displayeach=h,displaylist=h,width=125px,border=0}{product_snapshot:id=68249,showname=y,showimage=y,showprice=n,showdesc=n,showaddtocart=n,displayeach=h,displaylist=h,width=125px,border=0}{product_snapshot:id=68250,showname=y,showimage=y,showprice=n,showdesc=n,showaddtocart=n,displayeach=h,displaylist=h,width=125px,border=0}{product_snapshot:id=68251,showname=y,showimage=y,showprice=n,showdesc=n,showaddtocart=n,displayeach=h,displaylist=h,width=125px,border=0}{product_snapshot:id=68252,showname=y,showimage=y,showprice=n,showdesc=n,showaddtocart=n,displayeach=h,displaylist=h,width=125px,border=0}

Zasilacze zewnętrzne XP Power serii AHMW 2010 roku firma XP Power wprowadziła 19 nowych rodzin produktów, które w większości przekraczają 90% sprawności i 9 nowych rodzin produktów o niskim poborze mocy w stanie czuwania. Stworzony został również wewnętrzny standard "Green Power" – będący zbiorem kryteriów maksymalnego poboru mocy w stanie gotowości, oraz sprawności dla różnych typów przetworników mocy.

Technologie i komponenty wymagane aby przekraczać granice efektywności energetycznej są droższe, ale wraz z większym naciskiem na zgodność z międzynarodowymi standardami emisji i bezpieczeństwa mamy do czynienia z wysokiej jakości, ekologicznymi i bezpiecznymi w użytkowaniu urządzeniami przetwarzania energii. Korzyści to nie tylko zminimalizowane oddziaływanie na środowisko naturalne, ale również mniejsze rachunki za energię elektryczną, doskonałe wzornictwo i funkcjonalność produktów. Nowe produkty są mniejsze, a wysoka sprawność powoduje iż urządzenia XP Power nie wymagają stosowania dodatkowych, głośnych i uciążliwych na dłuższą metę wentylatorów dla utrzymania nominalnych parametrów pracy.

Przetworniki mocy zużywają energię, gdy są w trybie gotowości. Obecnie jest około 1,5 miliarda zewnętrznych zasilaczy w samych Stanach Zjednoczonych, co stanowi 6% zużycia energii elektrycznej w USA. Jeżeli nikt nie zwrócił by uwagi na ten problem uważa się, że liczba ta mogła by wzrosnąć do 30%. W 1992 r. Agencja Ochrony Środowiska USA ustanowiła dobrowolne wytyczne dotyczące zużycia energii pojedynczego wyjścia konwerterów zasilania zewnętrznego, który stał się programem Energy Star. Kalifornijska Komisja Energetyki uznała te wymagania będą obowiązywały od 1 lipca 2006. Z kolei Kongres USA uchwalił dalsze przepisy określające obowiązkowe wymagania dotyczące przetwornic energetycznych, które weszły w życie dnia 1 lipca 2008 roku. Unia Europejska przygotowała także dyrektywy dotyczącą efektywności energetycznej przetwornic mocy, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2009 roku. XP Power nie tylko spełniają te normy, ale będzie nadal podnosić poprzeczkę wydajności.