Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

UHF InLine Tag Ultra do montażu metodą spawania

HID Global Inline Tag Ultra WeldingWiele przemysłowych aplikacji takich jak zarządzanie gospodarką odpadami, czy logistyka aktualnie nie może się obyć bez technologii RFID, która w znaczący sposób pozwala zaoszczędzić koszty, zwiększyć wydajność oraz zachować przy tym pełną kontrolę i obraz prowadzonych działań.

Bardzo ważnym aspektem prawidłowego działania systemu opartego na radiowej identyfikacji jest odpowiednie umieszczenie transponderów tak aby zminimalizować problemy związane z ograniczonym zasięgiem transpondera i ew. błędami wynikłymi w związku z tym.

Firma HID Global ma w swojej ofercie pełną paletę tagów RFID przeznaczonych do aplikacji przemysłowych i przystosowanych do montażu na każdej powierzchni za pomocą kleju, wkrętów oraz dzięki najnowszym tagom InLine Ultra możliwe jest także mocowanie za pomocą spawania, umożliwiając tym samym na zastosowanie ich na dowolnej powierzchni.

Mocowanie transponderów za pomocą kleju jest najprostszą metodą połączenia i w większości przypadków nie wpływa na pogorszenie parametrów zasięgu odczytu z tak połączonego transpondera. Niektóre tagi, takie jak InTag 300, InTag 500, World Tag i seria InLine™ posiadają otwory, przez które śruby, lub nity mogą być przeprowadzone w celu mechanicznego połączenia tagów. Metoda ta jest zalecana dla aplikacji, które wiążą się z wysokim ryzykiem mechanicznym, lub w których temperatura podczas wiązania kleju jest zbyt niska, aby stworzyć silne mocowanie. Należy zachować ostrożność, gdyż zbyt duże głowy śrub, lub nitów mogą zakłócać pracę taga, powodując zmniejszenie zasięgu odczytu.

Najnowsze tagi InLine Ultra posiadają obręcz wykonaną ze stali nierdzewnej, która może być z powodzeniem stosowana do wspawania znacznika na powierzchnię aplikacji, tworząc zdecydowanie najsilniejszą więź ze wszystkich możliwych. Z różnych dostępnych technik spawania rezystancyjne zgrzewanie punktowe jest najbardziej polecane do mocowania tagów InLine Ultra.

Punkty spawania transponderów HID

Dla okrągłych tagów LF stosuje się 4 punkty spawania natomiast przy większych tagach UHF zaleca się zastosowanie co najmniej 6 punktów – czterech na każdy róg oraz po 1 na każdy z dłuższych boków. Stosuje się również metodę 8 punktów lutowniczych. Przy pełnej automatyzacji czyszczenia i spawania proces łączenia nie przekracza 3 minut dla jednego transpondera.

Punkty spawania transponderów HID

Z oczywistych względów zaleca się aby przed wprowadzeniem montażu seryjnego przetestować każdą metodę montażu i umieszczenia transpondera, aby dobrać optymalne rozwiązanie i wyeliminować ew. problemy związane np. ze słabym zasięgiem.

Zapraszamy do przetestowania nowych transponderów InLine Ultra!