Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

MCP9808 nowy krzemowy czujnik temperatury firmy Microchip

Microchip MCP9808MCP9808 to nowy krzemowy układ czujnika temperatury zaprezentowany przez firmę Microchip, który oferuje szeroki zakres zastosowań poprzez wysoką dokładność do 0,5 stopnia w zakresie temperatur od -20 do +100 stopni Celsjusza, wraz z wysoką 12-bitową rozdzielczością temperatury (0.0625 stopnia Celsjusza / LSB). MCP9808 do układ w małej obudowie MSOP DFN 8-pin rozmiaru 2x3 mm przeznaczony, dla aplikacji o ograniczonej przestrzeni. Dodatkowe funkcje to wyłączenie, monitorowanie temperatury i powiadomienia krytycznej temperatury.

 

Wiele aplikacji wymaga wysokiej dokładności w różnych temperaturach, takich jak termostaty (-20 do +45°C), komputery osobiste (+85°C) i przemysłowe / motoryzacyjne (+125 ° C). Dzięki wyjątkowo wysokiemu poziomowi dokładności w szerokim zakresie temperatury, MCP9808 doskonale nadaje się do wszystkich tych, oraz innych aplikacji.

Microchip MCP9808 Diagram

 

 

Dodatkowo, wiele aplikacji może skorzystać z ograniczenia zużycia energii poprzez dokładne monitorowanie temperatury i kontrolę, które umożliwiają bardziej efektywne działanie. Z możliwościami wyłączania i monitorowania temperatury, oraz funkcją alertów, układ MCP9808 może pomóc zmienić w czasie rzeczywistym wykorzystanie mocy począwszy od wszystkich domowych systemów HVAC po urządzenia przemysłowe. W szczególności, jego funkcja wyłączania zmniejsza zużycie energii systemtów przy zasilaniu z sieci bądź z baterii. Wbudowane funkcje monitorowania temperatury mogą poprawić wydajność systemu poprzez termiczną optymalizację. Ostatecznie fukcja alarmów krytycznej temperatury układu MCP9808, zwiększa żywotność aplikacji poprzez zapobieganie pracy w szkodliwej temperaturze.

"Dzisiejsze oświadczenie pokazuje ciągłe doskonalenie oferty produktowej firmy, Microchip, wraz z wydaniem jednego z najbardziej dokładnego krzemowego czujnika temperatury dostępnego w branży.", powiedział Bryan J, Liddiard, wiceprezes ds. marketingu firmy Microchip Analog and Interface Products Division. "To urządzenie oferuje projektantom ogromną elastyczność, zapewniając szeroką gamę funkcji, które mogą być wykorzystywane do optymalizacji ich systemów."