Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Niskoprofilowe układy scalone sterowników lamp LED rodziny LinkSwitch-PH firmy Power Integrations

Power Integrations LinkSwitch-PHPower Integrations, światowy lider w dziedzinie wysokowydajnego przetwarzania energii ogłosił dzisiaj dostępność produktów z rodziny LinkSwitch-PH - układów scalonych sterownika LED w niskioprofilowych obudowach eSIP ™-7F (L), która mierzy zaledwie 2 mm wysokości. Nowy produkt skierowany jest na rynek LED'owych zamienników do lamp fluorescencyjnych, gdzie bardzo niski profil układu jest wymagany, z racji ograniczonej wysokości aplikacji.

Nowa niskoprofilowa 2-mm obudowa umożliwia umieszczenie sterownika na spodzie płytki PCB z diodami LED, dzięki czemu oświetlenie wzdłuż całej długości świetlówki może być równomierne.

Układy scalone LinkSwitch-PH w 2-mm obudowie L mają taką samą izolacyjność cieplną i elektryczną wydajność jak wcześniej wydane układy scalone o wysokości 10 mm w obudowie eSIP-7C (E). Nowa obudowa L wyposażona jest w przekaźnik ciepła w górnej części układu, który jest elektrycznie cichy (potencjał źródła), więc żadne dodatkowe radiatory nie przyczynia się do elektrycznych propagacji hałasu.

Power Integrations LinkSwitch-PH to jednostopniowy układ scalony sterownika LED o sprawności > 90% i współczynniku mocy > 0,9. Innowacyjna topologia eliminuje potrzebę stosowania zawodnych kondensatorów elektrolitycznych i opto-izolatorów, dzięki czemu nowe układy są idealne do komercyjnych, handlowych, oraz przemysłowych urządzeń o wysokiej niezawodności, jak i aplikacji zewnętrznego oświetlenia półprzewodnikowego. Nadaje się do projektów o mocach od 4 W do 55 W, dzięki czemu układy scalone LinkSwitch-PH łatwo spełniają wymagania norm ENERGY STAR ® i EN61000-3-2 klasy C i D.

"Konkurencyjne układy sterowników lamp LED w formie tuby T8 zajmują całą średnicę i kilka centymetrów długości rury pozostawiając ciemne łaty na jednym, lub czasami obu końcach świetlówki. Nowe niskoprofilowe układy PI w pakiecie L umożliwiają umieszczenie układu zasilania na spodzie PCB, pozostawiając miejsce z przodu wyłącznie dla diod LED. Dzięki temu podświetlenie na całej długości tuby jest równomierne, zwiększając estetykę i dostrzegalnie lepszy przekaz światła." powiedział Andrew Smith, dyrektor marketingu produktów w firmie Power Integrations.