Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Microchip zapowiada serię międzynarodowych seminariów

Seria szkoleń MicrochipFirma Microchip Technology Inc, zapowiedziała serię międzynarodowych technicznych seminariów, które rozpoczną się już w styczniu 2012r. Szkolenia mają za zadanie wskazać projektantom jak łatwo dostosować swoje aplikacje do zmieniających się wymagań klientów poprzez migrację aplikacji z 8 do 16 i do 32-bitowych mikrokontrolerów PIC ®. Jednodniowe zajęcia nauczą inżynierów w jaki sposób przeprowadzić migrację aplikacji za pomocą jednego zestawu narzędzi przy minimalnej zmianie w kodzie - pokazując, jak mogą zaoszczędzić czas i pieniądze poprzez ponowne jego wykorzystanie.

Seminaria będą bazować na bezpłatnym oprogramowaniu narzędziowym MPLAB ® X  firmy Microchip, oraz na zestawie demonstracyjnym "One PIC MCU Platform", który w raz z programatorem PICkit ™ 3 jest dostępny do zamówienia wyłącznie dla uczestników, którzy przstąpią do seminarium.

Microchip One PIC Demo Platform

W skład One PIC MCU Platform wchodzi płytka drukowana z trzema układami PIC:

  • 8 bitowym PIC16LF1939-I/PT,
  • 16 bitowym PIC24FJ256GA106-I/PT
  • 32 bitowym PIC32MX795F512L-80I/PT

,a dodatkowo, z pięcioma touchpadami, wyświetlaczem LCD, ośmioma diodami LED, złączem PICkit 3, oraz PICtail. Zestaw zawiera również układ zegara i kalendarza MCP79410-I/S, oraz MCP1640T-I/CH odpowiedzialny za zasilanie.

Microchip One PIC Demo Platform

Opcjonalne funkcje, które mogą być realizowane za pomocą zestawu to między innymi: interfejs USB, głośnik, wyjście audio jack, wejście na mikrofon, buzzer, przełącznik wejścia, potencjometr i akcelerometr.

Wielu projektantów musi szybko rozszerzyć zestaw funkcji produktu, lub utworzyć szeroką gamę produktów od samego początku i woleliby, aby zaoszczędzić czas i pieniądze poprzez utrzymanie wspólnej bazy kodu. Jednak rozszerzenie zestawu funkcji często zmusza projektantów do przejścia na nowy mikroprocesor, który wymaga innych narzędzi. Bezpłatne oprogramowanie MPLAB ® X firmy Microchip to zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) umożliwiające projektantom na łatwe przeprowadzenie migracji kodu między wszystkimi z ponad 800 - 8, 16 i 32-bitowych mikrokontrolerów PIC. Cykl seminariów przeprowadzi projektantów poprzez migrację za pomocą jednego zintegrowanego środowiska programistycznego, dodatkowo wskazując jak wybrać najlepszy mikrokontroler aby spełnić unikalne wymagania każdego projektu. Przykładowa aplikacja zostanie wyposażona w najnowocześniejsze technologie o niskim zużyciu energii, z wbudowaną łącznością, oraz interakcją z człowiekiem pokazując jak prosty produkt staje się o kilka klas lepszy.

"W obecnej sytuacji gospodarczej, każdy musi robić więcej za mniej, zatem kontrola kosztów osadzonych projektów podczas różnicowania produktów jest niezbędna", powiedział Ken Pye, wice prezes firmy Microchip ds. Worldwide Applications Engineering. "Seminaria będą zawierać praktyczne informacje i porady, jak Microchip może pomóc w skróceniu czasu rozwoju, ponownego wykorzystania oprogramowania i narzędzi, oraz migracji projektu w górę, lub w dół, dla zmian wymagań aplikacji."

Jako dystrybutor firmy Microchip w Polsce poinformujemy Państwa o czasie i miejscu najbliższych szkoleń. Zapraszamy ponadto do zapisania się do naszego Biuletynu, bądź dołączenia do Nas na portalach Facebook Facebook, bądź Twitter Twitter aby być na bieżąco m.in. z informacjami o nowych produktach, bądź wydarzeniach takich jak np. Seminarium Microchip.