Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Szkolenie Digi - Rozwiązania System on Module

Szkolenie Digi - Rozwiązania System on Module firmy Digi InternationalJako dystrybutor firmy Digi International w Polsce mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie poświęcone wybranym osadzonym modułom SoM rodziny ConnectCore.

Szkolenie odbędzie się w dniu 30 listopada 2011r. w godzinach 9-16 i będzie prowadzone w języku angielskim. Miejscem spotkania będzie Hotel Atrium Plaza w Warszawie mieszczący się przy Al. Jana Pawła II 29.

Wprowadzenie:

Nowoczesne procesory aplikacyjne takie jak np. i.MX51, i.MX53, i.MX28 firmy Freescale posiadają zintegrowane w jednym chipie kontrolery Ethernet, kontrolery Host USB, akceleratory multimedialne wspierające sprzętowo kodowanie i dekodowanie popularnych standartów, kontrolery grafiki, układy kodowania i dekodowania sygnałów wideo, akceleratory sprzętowe popularnych frameworków graficznych takich jak Open GL, Open VG, sprzętowe akceleratory pozwalające wykonywac standartowe operacje na obrazach, oraz szereg innych. Dodatkowo umożliwiają dostęp do olbrzymich zasobów szybkich pamięci dynamicznych. Projektant pragnący zastosować taki procesor, który jest w stanie zaspokoić jego wszystkie potrzeby zderza się z dwoma rodzajami problemów. Pierwszy dotyczy konstrukcji hardware. Problemy związane z dużymi częstotliwościami taktowania procesorów, koniecznością stosowania szybkich pamięci dynamicznych, zaawansowanych technologii niezbędnych do skutecznego zaprojektowania PCB najczęściej skutkuje zaniechaniem podjęcia takich prac. Drugi dotyczy oprogramowania, które należałoby stworzyć aby wykorzystać możliwości procesora.

W wielu tego typu potencjalnych aplikacjach wyjściem jest zastosowanie modułów firmy Digi (System on Board). Moduł zawiera procesor z pamięciami typu RAM, oraz FLASH, oraz złącza na których mamy do dyspozycji wyprowadzone odpowiednie interfejsy. Problemy związane z oprogramowaniem rozwiązuje możliwość zastosowania systemu operacyjnego takiego jak Windows CE, Linux, a wkrótce również Android. W pakiecie developerskim otrzymujemy niezbędne narzędzia, BSP wraz z kodami źródłowymi driverów, bootloader ze źródłami umożliwiającymi odpowiednią dla danej aplikację konfigurację modułu, kastomizacje sposobu startowania systemu i własnych aplikacji.

Dzięki tym elementom mamy do dyspozycji zarówno sprzęt, na którym łatwo możemy zrealizować wyrafinowane potrzeby naszej aplikacji oraz możliwość łatwego wykorzystania olbrzymich możliwości procesora korzystając w naszych aplikacjach z odpowiednich API, nie martwiąc się o konfigurację i inicjalizację niskopoziomową. W efekcie w skończonym czasie i kompaktowej postaci możemy zrealizować aplikacje, które przy zastosowaniu metody pracy „od podstaw” wymagała by olbrzymich nakładów czasowych i finansowych.

Co będzie przedmiotem szkolenia?

Celem naszego szkolenia będzie przybliżenie zagadnień związanych ze stosowaniem modułów „System on Board”. Każdy uczestnik po odbyciu seminarium powinien być w stanie odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: tworzyć aplikację „od podstaw”, czy zastosować propozycję DIGI i czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modułu? Główny ciężar będzie położony na rozwiązania oparte o system operacyjny Linux. Przeprowadzone prezentacje działania przykładowej aplikacji dadzą w miarę pełny obraz zagadnień związanych z konfiguracją systemu, kompilacją i uruchamianiem własnych aplikacji.

Czas i miejsce szkolenia:

Szkolenie odbędzie się w dniu 30 listopada 2011r w godzinach 9-16. Miejscem spotkania będzie Hotel Atrium Plaza w Warszawie mieszczący się przy Al. Jana Pawła II 29.

Plan spotkania:

 • 09:00 - Rejestracja uczestników,
 • 09:30 - Wprowadzenie,
 • 09:45 - Omówienie osadzonych rozwiązań ConnectCore Wi.iMX51, Wi-i.MX53, oraz i.MX28 firmy Digi,
 • 10:00 - Osadzone platformy rozwojowe DEL5.6(7), Windows CE 6.0 R3, Android 2.3,
 • 10:30 - Przerwa na kawę,
 • 10:45 - Środowisko rozwojowe DigiESP,
 • 11:30 - Pokaz Wi-i.MX51 na platformach Linux, Windows CE, oraz Android,
 • 12:00 - Przerwa obiadowa,
 • 13:00 - Nauka zagadnień związanych z modułem Digi ConnectCore Wi.iMX51 (Uboot, konfiguracja jądra, sterowniki, interfejsy sprzętowe),
 • 14:00 - Embedded Linux,
 • 14:30 - Przerwa na kawę,
 • 14:45 - Platforma iDigi dla rozwiązań osadzonych,
 • 15:45 - Pytania i odpowiedzi, oraz ocena spotkania,
 • 16:00 - Zakończenie szkolenia.

Z racji krótkiego terminu prosimy o szybkie potwierdzenie uczestnictwa poprzez email kierowany na adres dariusz.bednarczyk@gamma.pl z dopiskiem "Szkolenie Digi". Zapraszamy.