Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Pierwszy wzmacniacz do oprzyrządowania MCP6N11 firmy Microchip

Microchip MCP6N11Firma Microchip Technology Inc, zaprezentowała swój pierwszy liniowy wzmacniacz operacyjny do oprzyrządowania MCP6N11 zawierający technologię mCal, która jest zintegrowanym na chipie układem kalibracji udostępniającym niskie początkowe napięcie i środki kontroli dryftu, skutkujących większą dokładnością w czasie i temperaturze. MCP6N11 powstaje w energooszczędnej technologii CMOS pozwalając układowi na niskie zużycie energii, zapewniając jednocześnie przepustowość rzędu 500 kHz. Dodatkowo układ posiada pin wyłączenia sprzętu dla jeszcze większej oszczędności energii. Wzmacniacz MCP6N11 działając w niskim zakresie napięć od 1.8V do 5.5V, oraz szerokim zakresie temperatury od -40stC do 125stC jest idealny do zastosowań w sektorze przenośnych dóbr konsumpcyjnych, przemysłowych, oraz medycznych.

Wiele aplikacji na tych rynkach wymaga dużej dokładności, niskiego poboru mocy i niskiego napięcia, a MCP6N11 spełnia te potrzeby. Technologia mCal zapewnia wysoce dokładny sposób, aby zminimalizować dryft ponad czas i temperaturę. Dodatkowo, wymaga mniej prądu dla danej szybkości i wydajności, co przedłuża żywotność baterii i prowadzi do zmniejszenia samonagrzewania. Niskie napięcie pracy układu, z wejściami i wyjściami rail-to-rail, umożliwia większy zakres dynamiczny, który poprawia osiągi w całym zakresie napięcia operacyjnego.

"Zastosowanie technologii mCal w tym produkcie świadczy o zaangażowaniu firmy Microchip do ciągłego wprowadzania innowacji i zapewniania wyraźnej przewagi dla projektów naszych klientów." powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes ds. marketingu z firmy Microchip Analog and Interface Products Division.

Układ wzmacniacza MCP6N11 dostępny jest do zamówienia w dwóch opcjach obudowy 8pin SOIC, oraz 8pin TDFN.