Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Pamięci EEPROM oraz FeRAM w ofercie ROHM

Pamięci EEPROM oraz FeRAM w ofercie ROHMFirma Lapis Semi - dawna OKI Semiconductor należąca do grupy ROHM zaprezentowała nowy model pamięci nieulotnej typu FeRAM. Moduł pamięci MR48V256A współpracujący z interfejsem równoległym uzupełnia portfolio producenta

obok dotychczasowych modeli MR45V256A, MR44V064A, oraz MR45V032A, pracujących z interfejsami SPI, oraz I2C. Pamięci oferowane przez ROHM udostępniają od 32 do 256Kbit'ów nieulotnej pamięci będącej bezpośrednią konkurencją dla rozwiązań bazujących na technologii EEPROM. Znaczącą przewagą nowego rozwiązania FeRAM jest bardzo niskie zapotrzebowanie na energię, ekstremalnie szybki czas zapisu rzędu nanosekund, jak również niedościgniony dla technologi pamięci EEPROM, oraz Flash współczynnik cyklu zapisu/odczytu sięgający aż 1012, który jest gwarantowany.

FeRam

Zaletami technologii FeRAM są wyższa wydajność przy olbrzymiej wytrzymałości a to wszystko przy niskim zapotrzebowaniu na energię.

Pamięci operują w zakresie napięć 2.5V do 3.5V, są w stanie utrzymać dane do 10 lat i mogą działać w zakresie temperatur od -40stC do 85stC. Nowy moduł pamięci MR48V256A dostępny jest w 28-pinowej obudowie TSOPI, a pozostałe w 8-pinowej SOP.

Z racji wysokiej odporności na cykle zapisu i odczytu ich głównym rynkiem mogą być m.in. aplikacje związane z rejestracją danych w szerokiej gamie zastosowań, poczynając od urządzeń mierzących media, po rejestrujące użytkowników.