Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Małe zintegrowane moduły zasilające serii BZ6A firmy ROHM

RohmROHM Semiconductor zaprezentował serię BZ6A - ultra kompaktowych modułów zasilania, które integrują cewki, kondensatory i wszystkie inne elementy potrzebne do zasilania w jednym pakiecie.

Rezultatem jest mały rozmiar (2.3mm x 2.9mm x 1mm) rozwiązania, dzięki czemu układ nadaje się dla aplikacji o wysokiej gęstości montażu.

W ostatnich latach, urządzenia mobilne, w tym smartfony, stały się znacznie bardziej wielofunkcyjne, zwiększając tym samym liczbę elementów wraz z liczbą źródeł energii potrzebnej w aplikacji. Różnorodne wymagania zasilania wraz z tendencją do zwiększenia miniaturyzacji, wzbudziło zapotrzebowanie na mniejsze i coraz bardziej wydajne zasilacze.

Rohm

Seria BZ6A integruje układ scalony serii BU900xx (6MHz szybko przełączalna przetwornica DC-DC) i zawiera wszystkie niezbędne komponenty w jednym pakiecie zapewniając wysoką wydajność w małej obudowie. Zintegrowana budowa, eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych komponentów, uproszcza konstrukcję i oszczędza czas. Dodatkowe funkcje obejmują szeroki zakres napięcia wejściowego od 2,3 do 5,5 V, dzięki czemu nadaje się do urządzeń przenośnych z wykorzystaniem napięcia 3V, lub 5V. Stałe napięcie wyjściowe w zakresie od 1,0 V i 3,3 V, zapewniaja zgodność z różnych zestawów. Pierwszy produkt dostępny jest w wersji z napięciem wyjściowym 1,2V.

Rohm

Najważniejsze cechy:

  • Wbudowane cewki i kondensatory
  • Zakres napięcia wejściowego od 2,3 V do 5,5 V
  • Napięcie wyjściowe: 1,2 V (później dostępne będą modele od 1 do 3,3 V)
  • Prąd wyjściowy: 600 mA
  • Sprawność sięgająca 85%
  • Najmniejsza w branży obudowa o wielkości zaledwie 2,3 x 2,9 mm i wysokości max. 1 mm

Rohm Roadmap

Więcej informacji: BZ6A1206GM