Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Rozszerzony zakres temperatur pracy mikrokontrolerów PIC32

Microchip PIC32Microchip Technology Inc, wiodący dostawca mikrokontrolerów ogłosił, że 32-bitowa rodzina mikrokontrolerów PIC32 działa obecnie w szerszym zakresie temperatur od - 40 ° C do 105 ° C,

co umożliwi ich zastosowanie w szerszym zakresie niezawodnych aplikacji.

Przykłady obejmują zastosowanie w aplikacjach komunikacyjnych, przemysłowych, medycznych, motoryzacyjnych. Nowe mikrokontrolery PIC32 oznaczone jako V-Temp nadal udostępniają szeroką gamę funkcji, z których rodzina PIC32 jest szeroko znana, w tym m.in. interfejsy peryferyjne dla podłączeń, grafiki, dźwięku, wykrywania dotyku - dostarczając najbardziej wyrafinowane funkcje dla efektywnych kosztowo rozwiązań w w/w docelowych rynkach.

Wiele aplikacji w wyżej wspomnianych rynkach musi pracować w wyższych temperaturach do 105°C. Z nowym szerszym zakresem temperatur, mikrokontrolery PIC32 oznaczone jako V-Temp dają projektantom możliwość dodania funkcji i opcji, które pomogą odróżnić swoje produkty na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu zdolności do działania w ekstremalnych temperaturach. Ponadto, mikrokontrolery zapewniają 128 KB pamięci RAM dla jednoczesnej pracy z siecią Ethernet, USB i buforami CAN, które dodatkowo posiadaja wbudowany interfejs DMA w celu maksymalizacji przepustowości danych.

"Z najwyższą w branży wydajnością, oraz obecnie z szerszym zakresem temperatury pracy, mikrokontrolery PIC32 umożliwią naszym klientom projektowanie aplikacji, które potrzebują większej tolerancji termicznej z wyjątkowym stosunkiem ceny do wydajności.", powiedział Sumit Mitra, wiceprezes Microchip High-Performance Microcontroller Division.