Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Seminarium Mentor Graphics - Symulacja i synteza FPGA

Seminarium Mentor Graphics - Symulacja i synteza FPGASzanowni klienci. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne seminarium poświęcone narzędziom firmy Mentor Graphics do symulacji i syntezy FPGA. W trakcie spotkania omówione zostaną m.in. pakiety:

Symulacja:

  • ModelSIM
  • Questa Core

Synteza:

  • HDL Designer
  • RTL Precision

FPGA Projektowanie i Weryfikacja
Na dzisiejszym wysoce konkurencyjnym i wymagającym rynku jest kilka wyróżników  pomiędzy konkurującymi dostawcami produktów poza ceną,  niezawodność, oraz czas jaki jesteśmy w stanie zaoszczędzić stosując dane narzędzie. W wielu przypadkach wykorzystanie FPGA pomogło obniżyć koszt oraz zwiększyć niezawodność produktu, ale odbyło się to kosztem czasu wprowadzenia na rynek. To nie są argumenty przeciwko samemu FPGA, ale bardziej przeciwko prymitywnym i często przestarzałym technikom wykorzystywanym  w projektowaniu.
Takie podejście jak to jest potencjalnie niebezpieczne dla przyszłości finansowej firmy. Jeśli w wyniku tego podejścia produkt trafia na rynek później niż produkt konkurencji, redukcja spodziewanego obrotu będzie znacząca.
Z tego powodu Mentor Graphics skoncentrował się na tworzeniu narzędzi które przyśpieszają procesy projektowe jak również umożliwiają łatwe powtórne wykorzystanie raz opracowanych rozwiązań. Jest to podejście którego głównym zadaniem jest skrócenie czasu potrzebnego na stworzenie i wprowadzenie na rynek nowego produktu. Wynikiem etapu weryfikacji, który kończy proces projektowania, powinna być  maksymalnie obiektywna ocena rezultatów bez obaw odnośnie zastosowanego narzędzia.
Istnieje wiele scenariuszy projektowania FPGA. Najbardziej naturalnym jest stosowanie mieszanych metod opisu poszczególnych modułów – tekstowych i graficznych. Narzędzia firmy Mentor Graphics doskonale wspierają te metody opisu projektu. Umożliwiają również łatwe generowanie wersji graficznych dla tekstowych plików źródłowych jak i tekstowych dla wyjściowych postaci graficznych.
Seminarium będzie poświęcone przedstawieniu niektórych zaawansowanych technik projektowania oraz weryfikacji. Będą przeprowadzone demonstracje tych technik wykorzystując zestaw narzędzi firmy Mentor Graphics.

Do kogo kierowane jest seminarium?
Seminarium jest przeznaczone dla inżynierów konstruktorów, kierowników projektów, inżynierów zajmujących się weryfikacją FPGA, managerów projektów.

Co będzie przedmiotem seminarium?
Będą przedstawione niektóre z najbardziej istotnych nowoczesne technik projektowania FPGA, wyodrębnianie w celu ponownego przyszłego użycia modułów projektów oraz metody nowoczesnej weryfikacji. Podjęta będzie próba znalezienia odpowiedzi jak najlepiej wykorzystać narzędzia Mentor Graphics w ramach organizacji jaką jest firma stosująca FPGA. Oraz na koniec zostaną przedstawione inne narzędzia Mentor Graphics, które mogą w niektórych sytuacjach uzupełnić wspomaganie procesu projektowania.

Kiedy i gdzie:

13 grudnia 2011

Warszawa – Hotel Mercure Fryderyk Chopin

Godziny: 9:00 - 16.00

Prosimy o wstępne zgłaszanie uczestnictwa do 18 listopada za pomocą e-mail: adam@gamma.pl z dopiskiem "Seminarium FPGA"

Zapraszamy również na stronę: www.facebook.com/event.php?eid=229689410427976

Ostatecznego potwierdzenia oczekujemy do końca listopada. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Strony producenta nt. narzędzi FPGA

  • www.mentor.com/modelsim
  • www.mentor.com/products/fv/questa/
  • www.mentor.com/products/fv/hdl_designer/
  • www.mentor.com/products/fpga/synthesis/precision_rtl_plus/