Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent: HIDGlobal

InLine Tag Ultra wysokiej wydajności transpondery UHF

HID Global InLine Tag™ UltraHID Global lider w dziedzinie rozwiązań RFID zaprezentował dziś rozszerzoną ofertę transponderów Tag InLine ™ Ultra - pasywnych bezstykowych transponderów, będących najbardziej zaawansowanymi etykietami ogólnego zastosowania aktualnie dostępnymi na rynku.

Nowy produkt jest dedykowany do najbardziej wymagających aplikacji, w tym automatyki, logistyki, transportu i zwrotnych elementów gospodarki odpadami przemysłowymi. Zaprezentowane transpondery umacniają pozycję firmy jako lidera technologii identyfikacji radiowej.

"Jesteśmy świadkami 100 procentowej identyfikacji w sytuacji, w której 500 oznakowanych, beczek metalowych zawierających płyn będąc na pokładzie samochodu ciężarowego, który porusza się z prędkością 20km na godzinę." powiedział Richard Aufreiter, dyrektor ds. zarządzania produktami dla technologii identyfikacji z HID Global. "Transpondery Inline Tag Ultra sprawiają że jest to możliwe i opłacalne z czytnikami RFID umieszczonymi w punktach dystrybucji i dostaw. Jesteśmy podekscytowani wpływem, jaki zbieranie danych o tej szybkości i dokładności może mieć na logistykę."

Portfolio tagów InLine Ultra w znacznym stopniu rozszerza możliwości zastosowania technologii UHF, zapewniając większą niezawodność, tam gdzie mniej zaawansowane tagi zawodzą. Tagi zawierają opatentowaną przez firmę HID Global antenę dookólną 3D, która zapewnia zasięg odczytu aż do 8 metrów na wszystkich materiałach. Szerokopasmowe możliwości tagów pracujących w zakresie częstotliwości 865-956 MHz spełniają światowe standardy, dzięki czemu międzynarodowe procesy logistyczne, oraz infrastruktura są prostsze i bardziej efektywne kosztowo. Wytrzymała konstrukcja i wszechstronność wszystkich transponderów RFID Inline Ultra, sprawia iż są one zgodne z globalną normą EPC dla czytników UHF klasy 1 Gen 2.

Tagi InLine Ultra pracują na układzie Monza 4QT, oraz udostępniają 128 bitów pamięci EPC, 96 bitów pamięci TID, oraz 512 bitów pamięci użytkownika. Ddostępne są w pięciu konfiguracjach do montażu na prawie każdym materiale za pomocą standardowych śrub, klejów przemysłowych, lub spawania. Wersje Slim są przezaczone dla zastosowań gdzie jest mało miejsca, a wersja Curve jest specjalnie wygięta dla wygodnego montażu na metalowych beczkach, lub butlach z gazem. Wszystkie znaczniki są wodoodporne, zapewniają wysoką odporność na żrące ciecze, uszkodzenia mechaniczne oraz zapewniają doskonałą wydajność i stabilność odczytu w szerokim zakresie wahań temperatur od -40 do +85stC. Nowe tagi mogą być dostarczone w dowolnym kolorze, oraz z logiem.

Więcej informacji: HID Global InLine TAG Ultra