Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Microchip wraz z Digilent zaprezentował Development Kit

Digilent Cerebot MC7Microchip Technology Inc, wiodący dostawca mikrokontrolerów, wraz z Digilent ogłosił dziś dostępność zestawu konstruktorskiego Digilent ® Cerebot ™ MC7 Development Kit opartego na układzie dsPIC33® DSC - Digital Signal Controller.

Zestaw ten odpowiada na rosnące zainteresowanie wyższych uczelni, oraz elektroników pasjonatów zagadnieniem Motor Control. Jest idealny do nauki o mikrokontrolerach, oraz pomaga w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów z nimi związanych.

Zestaw zawiera płytę bazową, która udostępnia cztery obwody half-bridge, osiem złącz dla serwo mechanizmów RC, możliwość korzystania z modułów peryferyjnych Digilent Pmod ™ (np. modułów Wi-Fi), oraz posiada ścieżki programowania / debugowania, które są kompatybilne z darmowym oprogramowaniem MPLAB ® IDE firmy Microchip. Zestaw znajdzie z powodzeniem swoje zastosowanie na wydziałach technicznych wyższych uczelni związanych z tworzeniem systemów wbudowanych jak i komunikacyjnych, oraz będzie pomocnym narzędziem edukacyjnym dla wszystkich pasjonatów zainteresowanych zagadnieniem Motor Control.

 

{youtube}jmCmdSakFqw{/youtube}

 

Na pokładzie zestawu Cerebot MC7 znajdują się cztery obwody half-bridge, które są przystosowane do pracy z napięciem 24V i natężeniem do 5A. Wymienione half-bridge mogą być używane do sterowania:

  • dwoma szczotkowymi silnikami prądu stałego,
  • dwoma dwubiegunowymi silnikami krokowymi,
  • bezszczotkowym silnikiem prądu stałego,
  • oraz jednobiegunowym silnikiem krokowym.

Dostępny na pokładzie zintegrowany 5V, 4A przełączalny regulator z napięciem wejściowym do 24V ułatwia pracę zestawu, dzięki możliwości działania z jednego źródła zasilania. Zintegrowany układ dsPIC33® DSC wyposażony jest w 128 KB pamięci Flash dla programu, oraz 16 KB wewnętrznej pamięci SRAM, jak również w liczne wbudowane urządzenia peryferyjne, w tym zaawansowaną 8-kanałową jednostkę kontroli PWM, ulepszony kontroler CAN, dwa porty SPI, timer / licznik, szeregowy interfejs kontrolerów, przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) i wiele innych. Płytka Cerebot MC7 łączy w sobie dwa przyciski i cztery diody dla interakcji z użytkownikiem, jak również połączenia dwóch magistral I2C ™, z których jedna zawiera zintegrowane urządzenie szeregowe EEPROM.