Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Moduły XBee-PRO pomagają w sterowaniu oświetleniem

Sieć mesh dzięki modułom XBee-PRO pomaga w sterowaniu oświetleniem na szeroką skalęXBee-PRO® moduły technologii ZigBee firmy Digi International, wspierają LightingGale™ - system zarządzania oświetleniem ulicznym

firmy CIMCON Software na wyspie St John należącej do Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych leżących na Morzu Karaibskim. System będzie również używany przez Virgin Island Water and Power Authority (VIWAPA) do zdalnej kontroli elektrycznych przekaźników, które dostarczają moc do domów i firm.

Oświetlenie uliczne na wyspie St John jest podłączone do systemu LightingGale firmy CIMCON poprzez kontrolery oświetlenia ulicznego (Street Light Controller - SLC), które z łatwością zastępują tradycyjne fotokomórki. SLC komunikują się ze sobą, oraz z bramką poprzez sieć mesh stworzoną przez moduły XBee-PRO w technologii ZigBee. Bramy łączą z kolei sieć mesh z opgrogramowaniem zarządzającym CIMCOM LightingGale™, dzięki któremu klienci mogą łatwo uzyskać dostęp do danych dotyczących zużycia energii, oraz kontroli poszczególnych świateł.

CIMCON Wireless Gateway

(źr. CIMCON Software)

"Potrzebowaliśmy czegoś, co było łatwe w użyciu i może zniesć trudne warunki,", powiedział Anil Agrawal, dyrektor CIMCON."Poza tym potrzebowaliśmy rozwiązania, które zapewni duży zasięg, aby przemierzać geste zalesione tereny. Digi oferuje najlepsze w branży produkty ZigBee, i byliśmy pewni, że moduły XBee® okażą się niezawodnym rozwiązaniem w trudnych warunkach panujących na wyspie."

Ponad 650 modułów SLC podłączonych do oświetlenia ulicznego rozsianych jest po całej wyspie. Ze względu na wytrzymałość i zasięg modułów Digi XBee-PRO, CIMCON była w stanie uruchomić pełną komunikację na całej wyspie poprzez wprowadzenie tylko dwóch bramek.

"Mamy tylko dwie bramy pokrywające 28 mil kwadratowych ziemi," mówi Agrawal. "Byłem mile zaskoczony tym, że moduły Digi mogy objąć zasięgiem całą wyspę tylko z dwoma bramami, szczególnie ze względu na trudny charakter wyspy."

"Sieć mesh będzie używana nie tylko do sterowania oświetleniem ulicznym," Agrawal dodaje. "Na przykład, pozwoli pracownikom VIWAPA łatwo monitorować i kontrolować zdalnie ok. 60 przekaźników energii. Umożliwia również ustawianie alarmów i powiadomień przesyłanych za pomocą email, lub sms dotyczących zużycia energii, oraz występujących awarii podnosząc poziom zadowolenia klienta przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii."

Posiadająca 22 lata doświadczenia, firma CIMCON Software jest wiodącym na świecie dostawcą inteligentnych rozwiązań zarządzania oświetleniem ulicznym. Firma koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań, które zapewniają najniższy "Koszt cyklu eksploatacji". Koncepcja "Just in Time Lighting™” firmy CIMCON, zapewnia odpowiednią ilość światła tam, gdzie jest to potrzebne, i kiedy jest to konieczne, co eliminuje "marnotrawstwo" energii, a tym samym zapewnia redukcję kosztów, a tym samym szybki zwrot inwestycji.