Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nagroda Embeddy Award dla firmy Microchip na targach ESC w Bostonie

Nagroda Embeddy Award dla firmy MicrochipFirma Microchip otrzymała główną nagrodę Embeddy Award w kategorii Hardware na odbywającej się między 26, a 28 września 2011r. konferencji Embedded Systems Conference (ESC) w Bostonie za układy serii PIC10F(LF)32X, oraz PIC1XF(LF)150X zapewniające jako pierwsze w branży możliwości konfigurowania logiki w obudowach o niskiej ilości pinów.

Embedded Systems Conference prezentuje aktualnie najlepsze produkty w naszej branży i jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem.”, powiedział Steve Drehobl, wiceprezes Security, Microcontroller and Technology Development Division firmy Microchip. „Nowe mikrokontrolery rozszerzają zasięg zastosowań naszych rodzin układów PIC10F, PIC12F, oraz PIC16F, umożliwiając zastosowanie w aplikacjach niedostępnych dla nich wcześniej.

Ostatecznie wybraliśmy nowe 8-bitowe układy firmy Microchip, ponieważ przynoszą one funkcje programowalnej logiki w przestrzeń miktrokontrolerów.”, powiedział Richard Dean Program Manager w VDC. „Nowe mikrokontrolery przeznaczone są do zastosowań, które wymagają wysokiego poziomu inteligencji w obszarach o ograniczonej przestrzeni. Możliwości i wydajność tych nowych układów pozwolą projektantom rozwiązań osadzonych na tworzenie nowych produktów, usług inteligentnego oświetlenia, elektroniki konsumenckiej, sprzętu gospodarstwa domowego, motoryzacyjnego, oraz aplikacji medycznych jednorazowego użytku.

 

{youtube}q2bPni8athU{/youtube}

 

Embedded Systems Conference (ESC) to odbywająca się corocznie i nieprzerwanie od 1989r. seria międzynarodowych konferencji, oraz tagów skupiająca największych producentów z branży elektronicznej z całego świata prezentujących swoje najnowsze osiągnięcia. Targi ECS dają możliwość uczestniczenia w przemówieniach ekspertów, demonstracjach produktów, jak i w szkoleniach. Targi odbywają się w sześciu lokacjach tj. w Chicago, Bostonie, Wielkiej Brytanii, Francji, Indiach, lecz największe odbywają się w Dolinie Krzemowej skupiając corocznie ponad 10 tysięcy odwiedzających, oraz ponad 350 wystawców.

 

Zapraszamy ponad to do lektury wcześniejszego artykułu poświęconego nowym 8-bitowym układom mikrokontrolerów PIC z rewolucyjnymi komórkami konfigurowalnej logiki CLC:

http://www.gamma.pl/aktualnosci/nowa-generacja-8-bitowych-mikrokontrolerow-microchip.html