Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Embedded Code Source od firmy Microchip

Microchip Embedded Code SourceMicrochip uruchamia stronę Embedded Code Source, umożliwiającą pobieranie i ocenę darmowego oprogramowania dla mikrokontrolerów PIC®

zawierającą również funkcję społecznościowe jak kontakt z twórcą kodu, możliwość komentowania i oceniania dodanego oprogramowania, jak i udostępniania w sieciach społecznościowych Facebook, Google Plus, Twitter, Wykop itp.

Witryna EmbeddedCodeSource.com zawiera bezpłatny kod pochodzący z firmy Microchip, jak również od dużej sieci niezależnych autorów (third-party), którzy służą dodatkowo fachową poradą, lub pracą na zlecenie.

Ostatnie badania wykazały, że większość projektantów aplikacji osadzonych uznaje iż dostępne narzędzia programistyczne i oprogramowanie są krytycznymi czynnikami w wyborze procesora. Tendencje te, w połączeniu z rosnącą popularnością kodu open-source i freeware, wskazują na potrzebę powstania sprawdzonych źródeł oprogramowania dla aplikacji osadzonych. Embedded Code Source łączy bogate repozytorium kodu w celu świadczenia kompleksowego, bezpłatnego i łatwo wyszukiwalnego źródła oprogramowania dla społeczności projektantów aplikacji wbudowanych.

{youtube}Sa3DMUrGJbs{/youtube}

Embeded Code Source

"Microchip stale szuka sposobów, aby pomóc swoim klientom w szybszym wprowadzaniu produktów na rynek.", powiedział Ken Pye, wice-prezes firmy Microchip ds. Globalnych Aplikacji. "Inżynierowie oprogramowania będący pod stałym ciśnieniem ze strony budżetów i harmonogramów potrzebują możliwości szybkiego dostępu do kodu, który mogą wykorzystać, podzielenia się nowymi pomysłami, oraz uzyskania opinii na temat tego, co inni uważają za korzystne. Wzorowana na popularnych sklepach z oprogramowaniem dla urządzeń mobilnych, nowa strona Embedded Code Source spełnia te potrzeby."

Projektanci mogą rozpocząć pobieranie z Embedded Code Source już dzisiaj, przeglądając intuicyjne drzewo kategorii, lub wprowadzając szukane słowa kluczowe.