Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

BIN Tag gospodarka odpadami z zastosowaniem RFID

HID Global RFID Waste ManagementHID Global, światowy lider w dziedzinie rozwiązań identyfikacji radiowej poszerza swoje portfolio rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami dzięki nowym transponderom Bin Tag UHF i Bin Tag HDX.

Produkty Bin Tag rozszerzają szerokie portfolio firmy HID odnośnie transponderów, które umożliwiają służbom miejskim, firmom odpowiedzialnym za usuwanie odpadów, oraz ich klientom optymalizację wydajności w zakresie zarządzania odpadami i procesów recyklingu. Nowe znaczniki bin są kompatybilne ze standardami gospodarki odpadami dla UHF, lub HDX.

"Zarządzanie odpadami za pomocą technologii RFID staje się coraz ważniejsze gdyż nowe pro ekologiczne podejście do segregacji odpadów nabiera znaczenia, a zainteresowanie w rozwijaniu bardziej efektywnych procesów recyklingu rośnie." mówi Marie-Françoise Glotz, wiceprezes ds. Przemysłu i Logistyki z HID Global. "Firma HID Global jest zobowiązana do dostarczania najbardziej niezawodnych rozwiązań RFID dla przemysłu, a dodanie nowych znaczników Bin Tag do naszego portfolio oferuje społeczności kompletny zestaw rozwiązań spełniających różnorodne wymagania rosnącej gospodarki odpadami."

HID Global Waste ManagementW pełni wdrożone rozwiązanie RFID obsługuje identyfikację i śledzenie odpadów. Tagi dołączone do pojemników na odpady pozwalają operatorom na monitorowanie jakości sortowania, śledzenie obiegu pojemników, oraz ich zawartości. Ułatwiają również rozliczenia za usługi.

Najnowsze znaczniki RFID UHF, oraz HDX z zakresu gospodarowania odpadami są wysoce odporne na działanie wody, substancji chemicznych, oraz są odporne na wstrząsy i pasują do standardowych gniazd 30745 DIN stosowanych w większości plastikowych pojemników na odpady. Wyposażone są w pasywny bezstykowy transponder przeznaczony do komunikacji z czytnikiem za pośrednictwem technologii RFID. Nowe znaczniki są również łatwe do montażu, lecz trudne do usunięcia jeśli nie posiadamy specjalnego narzędzia. Mogą one być z powodzeniem użyte do modernizacji istniejących pojemników.

 

 

Kompletna linia produktów RFID firmy HID Global odnośnie rozwiązań gospodarki odpadami:

HID Bin Tag UHFNowe znaczniki Bin Tag UHF są zgodne z certyfikatem EPCglobal Gen 2 dla czytników i modułów UHF, oraz oferują znacznie wyższy zasięg odczytu tagów bin o niskich częstotliwościach i posiadą SFF z 512 bitów pamięci użytkownika, 96 bitów EPC z funkcjonalnością anty-kolizjną. Oferują szybką transmisję danych, oraz duży zasięg odczytu jak na swóje rozmiary w formie DIN 30745.

Nowe znaczniki Bin Tag HDX są w pełni zgodne z istniejącymi rozwiązaniami HDX odnośnie gospodarki odpadami i są idealnym rozwiązaniem do uzupełnienia istniejących systemów HDX bez konieczności zmiany infrastruktury. HID Global programuje znaczniki Tag Bin do ich natychmiastowego użycia zgodnie ze specyfikacją klienta.

 

HID On Metal TagTag Bin i On Metal Bin wspierają aplikacje zarządzania odpadami dla niskich częstotliwości zgodne ze standardami unique, lub FDX-b. Podobnie jak wszystkie znaczniki Bin Tag firmy HID są one w stanie wytrzymać wszystkie zagrożenia na jakie mogą być narażone kosze na śmieci. Kilka milionów znaczników Tag Bin jest aktualnie stosowanych przez gminy i różne firmy odpowiedzialne za zbiórkę odpadów na całym świecie.

 

 

HID Epoxy DiscHID IN TagZnaczniki Epoxy Disc i IN Tagi są idealne do zastosowania już podczas produkcji pojemników na odpady, lub do aplikacji na już rozmieszczonych pojemnikach za pomocą śrub mocujących.

 

 

 

HID Tag PlugTag Plug jest idealny do pojemników, gdzie wymagana jest mała forma transpondera.

 

 

 

 

W przypadku dużych pojemników przemysłowych gdzie wymaganą i kluczową cechą jest duży zasięg odczytu ze względu na wielkość pojemnika stosuje się rodzinę wytrzymałych produktów InLine Tag UHF.