Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Kompaktowy układ zasilania DER-287 dla lamp LED w obudowie T8

Power Integrations DER-287Power Integrations, zaprezentował nowy referencyjny wzór 25-watowego układu zasilania dla lamp LED w obudowie świetlówek T8 o sprawności przekraczającej 91%.

DER-287 jest jednostopniową jednostką zbudowaną na bazie układu scalonego LNK409EG - sterownika lamp LED z rodziny LinkSwitch-PH. Jednostopniowy projekt znacznie zwiększa trwałość, a tym samym żywotność produktu poprzez wyeliminowanie optoizolatorów i dużych aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych dotychczas wymaganych przez tradycyjne dwustopniowe rozwiązania. W tej wysoce zintegrowanej i kompaktowej konstrukcji zawierającej kontroler, sterownik, oraz tranzystory MOSFET, znalazły się również funkcję ochrony m.in. przed przepięciami jak i zbyt wysoką temperaturą.

Power Integrations DER-287

Ten nieizolowany układ zasilania przystosowany jest do pracy z napięciami zasilającymi od 180 do 265V i jest w stanie obsłużyć ciąg diod o zsumowanej mocy do ok 100V przy 250mA, dając przy tym stałą moc wyjściową na poziomie 25W.

 

Power Integrations DER-287 w tubie

"Trudno jest osiągnąć sprawność energetyczna powyżej 88% w świetlówkowych obudowach T8 przy jednoczesnym zachowaniu akceptowalnej ceny - chyba, że zastosuje się jedno stopniowe rozwiązanie DER-287, którego sprawnośc przekracza 91%." powiedział Andrew Smith product marketing manager firmy Power Integrations. "Rozwiązanie może być z powodzeniem stosowane w komercyjnych jak i przemysłowych instalacjach oświetleniowych na całym świecie, gdyż spełnia wymogi odnośnie niskiego THD zgodnie z dyrektywą EN61000-3-2 Class C, oraz zachowuje wysoki współczynnik PFC na poziomie 0,9."