Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics Council (AEC)-Q100. Normy AEC-Q to wytyczne dla układów scalonych, wykorzystujące testy wytrzymałościowe do pomiaru niezawodności podzespołów elektronicznych w pojazdach. Urządzenia zakwalifikowane do AEC-Q100 przeszły rygorystyczne testy, aby wykazać, że są w stanie wytrzymać ekstremalne warunki w zastosowaniach motoryzacyjnych. Układ FPGA PolarFire SoC został zakwalifikowany do temperatur klasy 1 w motoryzacji, od -40°C do 125°C.
Układy FPGA PolarFire SoC mają wbudowaną 64-bitową, czterordzeniową architekturę RISC-V® zdolną do obsługi systemów Linux® i systemów operacyjnych czasu rzeczywistego (RTOS) z programowalną logiką o średniej gęstości do 500 tys. elementów logicznych (LE). Układ SoC FPGA przeznaczony jest dla złożonych zastosowań wymagających niskiego poboru mocy, wysokiej wydajności, wyjątkowej niezawodności i rozszerzonego zakresu temperatur roboczych. Urządzenia o tej samej gęstości i obudowie mają skalowalną gwarancję i udostępniają kompatybilność pin-obudowa w różnych klasach temperatur, dzięki czemu nadają się do zastosowań motoryzacyjnych, a także lotniczych i wojskowych.
Układy SoC FPGA zawierają wbudowane funkcje bezpieczeństwa i ochrony w celu ochrony integralności fizycznej, urządzenia, projektu i danych. Układy SoC są zaprojektowane z odpornością na pojedyncze zdarzenia zakłócające (SEU), co zwiększa niezawodność i pomaga zmniejszyć ryzyko uszkodzenia danych i awarii systemu w wymagających środowiskach.
„Uzyskanie kwalifikacji AEC-Q100 dla układów PolarFire SoC FPGA potwierdza, że technologia Microchip może działać w najtrudniejszych warunkach i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie solidnych rozwiązań spełniających rygorystyczne wymagania branży motoryzacyjnej” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes ds. korporacyjnych jednostki biznesowej FPGA firmy Microchip. „Nasza konstrukcja o niskim poborze mocy i rdzenie RISC-V umożliwiają inżynierom motoryzacyjnym tworzenie zaawansowanych, niezawodnych i energooszczędnych rozwiązań dla systemów motoryzacyjnych nowej generacji”.
Układy FPGA i SoC PolarFire zapewniają wydajność energetyczną i termiczną, eliminując potrzebę aktywnego chłodzenia, a jednocześnie zapewniając wysoki poziom integracji, bezpieczeństwa i niezawodności na poziomie obronnym. Dzięki wysokim poziomom skalowalności utrzymują wydajność w różnych warunkach temperaturowych i spełniają rygorystyczne wymagania środowisk o znaczeniu krytycznym.
Układy SoC PolarFire obsługiwane są przez pakiet Libero® SoC Design Suite firmy Microchip, SmartHLS™, VectorBlox™ i ekosystem platform partnerskich Mi-V firmy Microchip w celu szybkiego opracowywania aplikacji RISC-V. Ponadto dostępna jest szeroka gama rdzeni objętych ochroną własności intelektualnej (IP) firmy Microchip i partnerów, co przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek. Pakiet Libero SoC Design Suite posiada certyfikat TÜV Rheinland w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego i spełnia normy ISO 26262 ASIL D dla zastosowań motoryzacyjnych. Dostępne są również zgodne płyty deweloperskie.
Aby uzyskać próbki, płytki ewaluacyjne oraz więcej informacji, skontaktuj się z naszym działem handlowym. Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology Inc. w Polsce.
Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics...
Firma Power Integrations zaprezentowała TinySwitch™-5, zwiększając moc wyjściową najpopularniejszej rodziny...
Firma Digi International światowy lider w dziedzinie rozwiązań łączności IoT, opublikowała ulepszone oprogramowanie...
Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR32® SD z wbudowanymi mechanizmami bezpieczeństwa...
Microchip Technology wprowadza na rynek ekosystem rozwiązań dedykowany elektrycznym jednośladom (E2W).
Zaprojektowany dla wysokowydajnych i skalowalnych zastosowań AI, AIB-3588 napędzany jest procesorem RK3588.