Programiści systemów wbudowanych muszą sprostać wyzwaniu projektowania systemów, które osiągają równowagę między kompaktowością, energooszczędnością i wysoką wydajnością. W miarę jak aplikacje stają się coraz bardziej złożone, a wymagania dotyczące zaawansowanej grafiki i łączności są coraz większe, oferowanie wielu rozwiązań, od SoC do SiP i SOM, upraszcza i przyspiesza harmonogramy rozwoju. Dlatego też firma Microchip Technology ogłosiła swoje portfolio MPU SAMA7D65 opartych na rdzeniu Arm® Cortex®-A7 o taktowaniu do 1GHz z 2GB pamięci DDR3L i oferowanych w pakiecie System-in-Package (SiP) SAMA7D65D2G, System-on-Chip (SoC) SAMA7D65, oraz System-on-Module (SoM) SAMA7D65D2GN8. Seria SAMA7D65 została zaprojektowana specjalnie z myślą o aplikacjach interfejsu człowiek-maszyna (HMI) i łączności dzięki zaawansowanym funkcjom graficznym.
Funkcje graficzne mikroprocesora SAMA7D65 obejmują obsługę interfejsów LVDS, MIPI DSI® i 2D GPU. Te wydajne funkcje umożliwiają przesyłanie i przetwarzanie większej ilości danych w celu uzyskania wydajnej wydajności graficznej, co czyni je optymalnym rozwiązaniem dla aplikacji HMI na rynkach przemysłowych, medycznych oraz transportowych.
Wyposażone w zaawansowane funkcje audio i łączności, MPU SAMA7D65 oferują podwójny Gigabit Ethernet z obsługą Time Sensitive Networking (TSN), umożliwiając precyzyjną synchronizację i komunikację o niskim opóźnieniu, co jest krytyczne dla systemów czasu rzeczywistego. Funkcje te są przeznaczone dla przemysłowych i budynkowych aplikacji HMI, w których płynna wymiana danych i deterministyczna sieć są niezbędne dla responsywnych i niezawodnych interfejsów użytkownika.
SAMA7D65D2G SiP jest wyposażony w 2GB pamięci DDR3L do szybkich synchronicznych dynamicznych operacji losowego dostępu, podczas gdy jego niskonapięciowa konstrukcja zmniejsza zużycie energii i zwiększa efektywność energetyczną. SiP są zaprojektowane tak, aby przyspieszyć proces projektowania i czas wprowadzania na rynek poprzez wstępne rozwiązywanie kwestii projektowania interfejsu pamięci o dużej prędkości i uproszczenie zasilania pamięci.
„Podnosząc poprzeczkę dla aplikacji HMI, seria SAMA7D65 łączy zaawansowane możliwości graficzne, niskie opóźnienia i łączność ze zoptymalizowanym zużyciem energii, co zapewnia energooszczędną konstrukcję.” - powiedział Rod Drake, wiceprezes ds. wysokowydajnych jednostek biznesowych MCU i MPU firmy Microchip. „Jej zintegrowany wariant DDR3L SiP, SAMA7D65D2G, usprawnia prace badawczo-rozwojowe i minimalizuje wyzwania logistyczne, zapewniając klientom firmy Microchip płynną i wydajną ścieżkę od projektu do produkcji.”
Seria SAMA7D65 przeznaczona jest dla zastosowań z interaktywnymi wyświetlaczami dotykowymi i uzupełnia istniejący 1GHz procesor MPU SAMA7G54 Arm Cortex-A7 firmy Microchip. Deweloperzy systemów wbudowanych wykorzystujący procesory MPU firmy Microchip mogą skorzystać z pakietu Microchip Graphics Suite, platformy do tworzenia zaawansowanych graficznych interfejsów użytkownika (GUI) i innych aplikacji graficznych w ramach platform oprogramowania MPLAB® Harmony v3 i Linux®. To kompleksowe rozwiązanie do projektowania interfejsów GUI i innych aplikacji graficznych pomaga projektantom zwiększyć możliwość ponownego wykorzystania zasobów w projektach i uprościć złożoność projektowania.
Oferta 32- i 64-bitowych procesorów MPU opartych na architekturze Arm i RISC-V firmy Microchip oferuje wydajne, elastyczne rozwiązania dla aplikacji od produktów konsumenckich po misje kosmiczne. Oprócz jedno- i wielordzeniowych procesorów MPU SOM i SiP, Microchip oferuje inne niezbędne komponenty dla tych aplikacji, w tym łączność, bezpieczeństwo, zarządzanie energią, synchronizację i pamięć.
Procesory MPU SAMA7D65 obsługiwane są przez pakiet Microchip Graphics Suite (MGS), a także przez narzędzia graficzne innych firm. W przypadku klientów opracowujących systemy RTOS lub bare-metal, procesory MPU obsługiwane są w programie MPLAB Harmony v3. Obsługa systemu Linux jest zapewniona w głównej dystrybucji systemu Linux firmy Microchip. Dodatkowo, aby ocenić serię SAMA7D65, dostępna jest płyta rozwojowa Curiosity Development Board SAMA7D65.
EA89C15A to zestaw deweloperski Early Access, którego celem jest zapewnienie wczesnego dostępu do oceny i prototypowania z nadchodzącym mikroprocesorem (MPU) SAMA7D65 firmy Microchip. Płyta umożliwia ocenę wydajnych urządzeń peryferyjnych do zastosowań łączności, audio i interfejsu użytkownika, w tym MIPI-DSI i LVDS z grafiką 2D, podwójnym Gigabit Ethernet z TSN i CAN-FD. MPU oferują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak wykrywanie manipulacji, bezpieczny rozruch, bezpieczne przechowywanie kluczy, TRNG, PUF, a także wydajniejsze kryptoakceleratory dla AES i SHA. Seria MPU SAMA7D65 obsługiwana jest przez narzędzia deweloperskie Microchip MPLAB-X, Harmony V3, dystrybucje Linuksa i Ensemble Graphics Toolkit (EGT).
SAMA7D65 nadaje się doskonale do zastosowań przemysłowych i motoryzacyjnych, obsługuje wyświetlacze graficzne o rozdzielczości do WXGA/720p.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
Przykładowy raport projektowy (DER-1038) przedstawia zalety układów scalonych InnoSwitch4-QR w smukłej płytce...
Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics...
Firma Power Integrations zaprezentowała TinySwitch™-5, zwiększając moc wyjściową najpopularniejszej rodziny...
Firma Digi International światowy lider w dziedzinie rozwiązań łączności IoT, opublikowała ulepszone oprogramowanie...
Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR32® SD z wbudowanymi mechanizmami bezpieczeństwa...
Microchip Technology wprowadza na rynek ekosystem rozwiązań dedykowany elektrycznym jednośladom (E2W).