Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

PULSE prezentuje wydajną antenę LTE dla tabletów

Antena GSM LTE Pulse 700-LTEPulse Electronics Corporation, wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, wprowadza na rynek pierwszą niskoprofilową antenę 700-LTE (Long Term Evolution)

o wysokiej wydajności, dla tabletów przygotowanych do współpracy z siecią bezprzewodową nowej generacji LTE.

Antena przełączalna dla komputerów przenośnych ma tylko 1mm wysokości i udostępnia 4 zakresy częstotliwości pracy w sieciach:

  • 700-750MHz (LTE niskie)
  • 750-790MHz (LTE wysokie)
  • 820-900MHz (GSM850)
  • 880-960MHz (GSM900)

Antena współpracuje również z sieciami GSM 1800/1900/2100 - przełącznik jest zaimplementowany programowo bezpośrednio z poziomu wyświetlacza urządzenia.

LTE to najnowszy, a za razem czwarty standard telefonii komórkowej będący następcą technologii 3G trzeciej generacji. Nowy standard przewiduje niesamowity wzrost przepustowości transmisji danych na poziomie do 300Mb/s dla pobierania danych, oraz do 50Mb/s dla wysyłania danych. W znacznym stopniu zmniejszyć ma się również opóźnienie występujące w sieci i wynosić ma ono stale ok 10ms i ma być uniezależnione od obciążenia sieci w godzinach szczytu. Technologia LTE ma szansę zrewolucjonizować telekomunikację bezprzewodową mogąc po raz pierwszy w historii poważnie zagrozić pozycji np. szerokopasmowemu dostępowi do internetu. W Polsce technologię LTE z powodzeniem wprowadza do oferty konsumenckiej Cyfrowy Polsat oferując dostęp do internetu o bardzo dobrych parametrach.

"W dobie aplikacji on-line, gier sieciowych, streamingu audio-wideo i innych ultra-szybkich usług szerokopasmowych nowa technologia LTE jest wymagana. Zaawansowane rozwiązania anten są kluczem stojącym za dostarczeniem konsumentom najwyższej wydajności LTE. Zastosowanie wydajnych anten LTE w cienkich, eleganckich tabletach PC postawiło nie lada wyzwanie dla projektantów jak i producentów. Ponadto, tablety muszą być przystosowane do pracy w niższych pasmach częstotliwości, oraz zachowywać kompatybilność z dotychczasowymi rozwiązaniami GSM. Nowa antena Pulse Electronics sprawia, że ??przełączanie między częstotliwościami jest łatwe i mimo posiadania tylko 1mm wysokości, zapewnia wysoką wydajność dla komputerów przenośnych." wyjaśnił Maritta Timosaari, dyrektor sprzedaży i marketingu Wydziału Elektroniki Mobilnej firmy Pulse.

Antena 700-LTE ma długość 65mm i szerokość 12mm, udostępniając jednakże elastyczność w długości, która może być zróżnicowana w zależności od wymagań klienta. Antena może być dostosowana do różnych rozmiarów ekranu, tak długo, jak zachowane będzie dobre uziemienie od obudowy wyświetlacza. Ponieważ forma anteny jest w zasadzie płaska, może być więc zainstalowana w najdalszej pozycji od ludzkiego ciała, co sprawia, że antena jest idealna dla aplikacji wrażliwych na SAR - Specific Absorption Rate (Współczynnik Absorpcji Swoistej – miary oddziaływania fal radiowych pola elektromagnetycznego na ludzkie ciało). Rozwiązanie jest zgodne metalowymi uchwytami tabletowymi, oraz z kilkoma technologiami produkcji anten takimi jak m.in. LDS, oraz flex. Wbudowanym przełącznikiem jest Sony SP4T.

Przełączalne anteny Pulse Electronics dla aplikacji LTE są zgodne z dyrektywą RoHS.