Komponenty mocy ewoluują, aby sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym wyższej wydajności, mniejszych rozmiarów i większej sprawności w systemach elektroniki mocy. Aby zapewnić projektantom systemów szeroką gamę rozwiązań zasilania, firma Microchip Technology ogłosiła dziś swoją ofertę urządzeń IGBT7 oferowanych w różnych pakietach, wielu topologiach oraz zakresach prądu i napięcia.
Dzięki zwiększonej mocy, mniejszym stratom mocy i kompaktowym rozmiarom urządzeń, ta nowa oferta została zaprojektowana tak, aby sprostać szybko rozwijającym się segmentom rynku, takim jak zrównoważony rozwój, e-mobilność i centra danych. Te wydajne urządzenia IGBT7 są kluczowymi elementami konstrukcyjnymi do zastosowań w inwerterach słonecznych, ekosystemach wodorowych, pojazdach komercyjnych i rolniczych oraz samolotach More Electric Aircraft (MEA).
Projektanci mogą wybrać odpowiednie rozwiązanie zasilania w oparciu o swoje wymagania. Urządzenia IGBT7 oferowane są w standardowych obudowach D3 i D4 62 mm, a także w obudowach SP6C, SP1F i SP6LI. Wiele konfiguracji jest dostępnych w następujących topologiach: trójpoziomowy zacisk neutralny (NPC), mostek trójfazowy, chopper podwyższający, chopper obniżający, podwójne źródło wspólne, pełny mostek, odnoga fazowa, pojedynczy przełącznik i typ T. Urządzenia dostępne są z napięciami od 1200V do 1700V i prądem od 50A do 900A.
„Wszechstronne portfolio IGBT 7 łączy łatwość użytkowania i efektywność kosztową z wyższą gęstością mocy i niezawodnością, oferując naszym klientom maksymalną elastyczność. Produkty te przeznaczone są dla ogólnych zastosowań przemysłowych, jak również specjalistycznych zastosowań lotniczych i obronnych”, powiedział Leon Gross, wiceprezes ds. produktów dyskretnych Microchip. „Ponadto nasze rozwiązania zasilania można zintegrować z szeroką gamą układów FPGA, mikrokontrolerów (MCU), mikroprocesorów (MPU), cyfrowych kontrolerów sygnału dsPiC® (DSC) oraz urządzeń analogowych, aby zapewnić kompleksowe rozwiązanie systemowe od jednego dostawcy”.
Niższe napięcie w stanie włączonym IGBT (Vce), ulepszona dioda antyrównoległa (niższe Vf) i zwiększona sprawność prądowa mogą umożliwić niższe straty mocy, większą gęstość mocy i wyższą sprawność systemu. Pakiety o niższej indukcyjności w połączeniu z wyższą przeciążalnością przy Tvj −175°C sprawiają, że urządzenia te stanowią doskonałe opcje do tworzenia wytrzymałych i wysoce niezawodnych zastosowań lotniczych i obronnych — takich jak napęd, siłownik i dystrybucja mocy — przy niższym koszcie systemu.
W przypadku zastosowań sterowania silnikiem, w których ważna jest zwiększona sterowalność dv/dt, urządzenia IGBT7 zaprojektowane zostały tak, aby oferować łagodność swobodnego biegu dla wydajnego, płynnego i zoptymalizowanego sterowania przełącznikami. Te wydajne urządzenia mają również na celu poprawę niezawodności systemu, redukcję EMI i minimalizację skoków napięcia.
Microchip oferuje szeroką gamę rozwiązań do zarządzania energią, która obejmuje urządzenia analogowe, technologie zasilania krzemem (Si) i węglikiem krzemu (SiC), cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC (DSC) oraz standardowe, modyfikowane i niestandardowe moduły zasilania.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.