Dodano: piątek, 18 października 2024r. Producent: Microchip

Układy FPGA RTG4™ firmy Microchip z bezołowiowymi wypustkami Flip-Chip uzyskują najwyższą kwalifikację kosmiczną QML klasy V

Spełniając wymagania dla najważniejszych programów kosmicznych, tolerujące promieniowanie (RT) układy scalone RTG4™ Field-Programmable Gate Arrays (FPGA) firmy Microchip Technology z bezołowiowymi wypustkami typu flip-chip uzyskały status klasy V na liście kwalifikowanych producentów (QML). Zgodnie z wyznaczeniem Agencji Logistyki Obronnej (DLA), klasa V QML jest najwyższym poziomem kwalifikacji dla komponentów kosmicznych i niezbędnym krokiem w celu spełnienia wymagań dla najważniejszych misji kosmicznych, takich jak programy załogowe, lotów w głębokiej przestrzeni kosmicznej i bezpieczeństwa narodowego. Ponieważ kwalifikacje QML są standaryzowane na podstawie określonych wymagań dotyczących wydajności i jakości regulowanych przez DLA, klienci mogą usprawnić swoje procesy projektowania i certyfikacji, korzystając z produktów zakwalifikowanych przez QML.

W 2018 r. układy FPGA RTG4 stały się pierwszymi układami FPGA RT oferującymi ponad 150 000 elementów logicznych, które uzyskały kwalifikację QML klasy V, a to rozwiązanie nowej generacji z bezołowiowymi wypustkami typu flip-chip jest pierwszym tego typu, które uzyskało taki status. W zaawansowanej konstrukcji obudowy typu flip-chip, takiej jak ta stosowana w układzie FPGA RTG4, wypustki typu flip-chip są wykorzystywane do łączenia krzemowej matrycy z podłożem obudowy. Materiał bezołowiowych wypustek pomoże wydłużyć żywotność produktu, co jest kluczowe dla misji kosmicznych.

To kolejny kamień milowy dla naszych układów FPGA RTG4, który zapewni klientom dodatkową pewność w projektowaniu tych urządzeń w systemach lotów kosmicznych, jednocześnie umożliwiając im korzystanie z naszych wysoce niezawodnych, bezproblemowych w konfiguracji i o niskim zużyciu energii układów FPGA” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes ds. korporacyjnych działu biznesowego FPGA firmy Microchip. „Od ponad 60 lat rozwiązania Microchip zasilają misje lotów kosmicznych, a my dążymy do zapewniania długowieczności produktów i dostarczaniu rozwiązań najwyższej jakości

Układy FPGA RTG4 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoki poziom gęstości i wydajności w zastosowaniach kosmicznych, oszczędzając koszty i wysiłki inżynieryjne dzięki niskiemu zużyciu energii i odporności na zakłócenia konfiguracji. W przeciwieństwie do alternatywnych układów FPGA opartych na pamięci SRAM, technologia programowania stosowana w układach FPGA RTG4 zapewnia niską moc statyczną, co pomaga w zarządzaniu problemami termicznymi typowymi dla statków kosmicznych. Układy FPGA RTG4 zużywają tylko ułamek całkowitej mocy w porównaniu do równoważnych układów FPGA SRAM, jednocześnie wykazując zerowe zakłócenia konfiguracji w promieniowaniu, a tym samym nie wymagając żadnych środków zaradczych, co zmniejsza koszty inżynieryjne i całkowite koszty systemu.

Aby uzyskać kwalifikację QML klasy V, układ FPGA RTG4 przeszedł obszerne testy niezawodności, wytrzymując do 2000 cykli termicznych od temperatury od -65°C do 150°C. Bezołowiowe złącza interfejsu typu flip-chip przeszły kryteria kontroli MIL-PRF-38535 i nie wykazywały żadnych śladów degradacji. Wybrzuszenie typu flip-chip znajduje się wewnątrz obudowy FPGA, więc nie ma wpływu na projekt użytkownika, profil reflow, zarządzanie termiczne ani przepływ montażu płytki podczas konwersji na bezołowiowe układy FPGA typu RTG4.

Microchip może pochwalić się jedną z najbardziej kompleksowych ofert produktów kosmicznych w branży, obejmującą rozwiązania wzpocnione przed radiacją i tolerujące radiacje, które obejmują układy FPGA QML klasy Q RT PolarFire® i układy FPGA sub-QML, które łączą tradycyjne komponenty z listy kwalifikowanych producentów (QML) z komponentami dostępnymi od ręki (COTS). Aby uzyskać kompleksową listę numerów części FPGA i sygnałów mieszanych Microchip wraz z odpowiadającymi im numerami rysunków Defense Logistics Agency (DLA), zapoznaj się z przewodnikiem DLA Cross Reference Guide.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu lekkiego

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla...

SPC-10W35 przemysłowy komputer panelowy firmy Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu

czwartek, 21 listopada, 2024 Więcej

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN – zamów zestaw projektowy już teraz!

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN –...

InnoMux-2 firmy Power Integrations zawiera pierwszy na świecie przełącznik z azotku galu (GaN) o napięciu 1700V.

poniedziałek, 18 listopada, 2024 Więcej

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w czasie rzeczywistym dzięki platformie NVIDIA Holoscan

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w...

Zestaw rozwojowy PolarFire® FPGA Ethernet Sensor Bridge firmy Microchip, współpracuje z platformą przetwarzania...

piątek, 15 listopada, 2024 Więcej

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto Technology z najniższym poborzem mocy w branży

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto...

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego czujnika magnetycznego RedRock® RR123-1H02-612.

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Certyfikacja IATF 16949 zapewnia czołowym producentom w branży motoryzacyjnej dodatkową pewność współpracy z firmą...

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

Protokół MACsec zapewnia bezpieczeństwo oraz integralność danych pakietów TCP/IP w sieciach Ethernet.

środa, 13 listopada, 2024 Więcej