Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Nowy uniwersalny moduł ZigBee Pro od RF Monolithics

RF Monolithics ZigBee Pro ZPM3570RF Monolithics lider w bezprzewodowych technologiach M2M, zaprezentował moduł ZigBee Pro ZPM3570 2,4 GHz na Embedded Systems Conference (ESC) 2011 w Dolinie Krzemowej.

Jego niewielkie rozmiary w połączeniu z 1MB pamięci flash dla rejestrowania danych, oraz profilami ZigBee Smart Energy i wsparciem dla Home Automation sprawiają, że ZPM3570 znajdzie swoje zastosowanie w inteligentnych domach, umożliwiając kontrolę urządzeń, oświetlenia, zarządzania energią i bezpieczeństwa.

Zgodnie z ZigBee Alliance, "inteligentne domy pozwalają konsumentom, zaoszczędzić pieniądze dzięki udogodnieniom które sprawiają że domy stają się bezpieczniejsze, ekologiczne a tym samym tańsze w utrzymaniu.".

Tim Cutler - Dyrektor M2M firmy RFM stwierdził: "RFM jako wieloletni członek ZigBee Alliance, który widział rozwój tego standardu, jest podekscytowany wprowadzeniem na rynek najnowszego modułu z linii ZigBee. Połączenie jego niewielkiego rozmiaru, z 1MB pamięcią flash do rejestrowania danych i łatwym do zintegrowania API sprawiają, że ZPM3570 to idealny wybór dla projektantów chcących dodać funkcjonalność ZigBee Smart Energy do swoich produktów."

Szybkie wdrażanie produktów, które zapewniają dostawcy funkcjonalności Smart Energy i Home Automation osiągane jest za pomocą intuicyjnego interfejsu API, który ułatwia połączenie ZPM3570 do procesora danego urządzenia. Producenci OEM, którzy chcą realizować własne aplikacje w uzupełnieniu do stosu ZigBee mogą czerpać korzyści z wbudowanego na pokładzie modułu 32-bitowego procesora ARM Cortex M3. Pomoże to wyeliminować dodatkowe koszty związane z zastosowaniem oddzielnego koprocesora.

Moduł ZigBee Pro ZPM3570 zawiera chip EM357 ZigBee RFIC firmy Ember, który jest połączony ze wzmacniaczem mocy, oraz wzmacniaczem nisko szumowym, który zwiększa moc nadawania RF i czułość odbioru.

ZPM3570 oferuje prędkość transmisji RF na poziomie 250 kb/s z +20 dBm (100mW). Moc RF w połączeniu z czułością odbioru na poziomie -103dBm, zapewnia wyjątkowy zasięg i wydajność pozostającą w zgodzie ze wszystkimi certyfikatami FCC, IC i ETSI. Wbudowana antena obniża koszty aplikacji eliminując potrzebę stosowania oddzielnej anteny.

RFM oferuje również zestaw deweloperski ZPM3570DK, który jest już dostępny do zamówienia.

Ogólna specyfikacja:

  • ZigBee Pro 2.4 GHz DSSS 802.15.4 radio nadajnik-odbiornik
  • Możliwość pracy w architekturze: Point-to-Point, Point-to-Multipoint, Peer-to-peer, oraz Mesh
  • Moc nadajnika 100mW(+20dBm)
  • Czułość odbioru of -103dBm
  • Programowanie i konfiguracja bezprzewodowa
  • Profile ZigBee - Smart Energy oraz Home Automation
  • Szyfrowanie 128-Bit AES
  • Porty UART oraz SPI , oraz analogowo cyfrowe I/O dla aplikacji w sieciach sensorowych
  • 1MB pamięci flash do gromadzenia danych
  • Zgodność z certyfikatami FCC, IC, oraz ETSI

 

W celu uzyskania szerszych informacji zapraszamy kontaktu z naszym handlowcem.

Jarosław Skulimowski
email: jarek@gamma.pl