Power over Ethernet (PoE) zasila kamery IP od ponad 20 lat. Zasilanie zewnętrznych kamer IP za pomocą wewnętrznych przełączników PoE, lub midspanów w obudowach zewnętrznych zwykle kończy się niepowodzeniem. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czego szukać w zewnętrznym przełączniku PoE lub midspanach.
Potrzeby bezpieczeństwa napędzają wzrost na dzisiejszym rynku kamer zewnętrznych. Początkowo na rynku dominowały kamery CCTV, ale dziś są one zastępowane przez kamery IP. Domy i firmy chcące zabezpieczyć wejścia i wyjścia, obwody, parkingi, a nawet aplikacje inteligentnego bezpieczeństwa miejskiego napędzają wzrost popytu na te kamery.
Wzrost wynika z ich wyższej rozdzielczości, rozszerzonej funkcjonalności, która jest możliwa dzięki podłączeniu kamery do sieci. Ponadto, ponieważ do podłączenia zasilania i danych potrzebny jest tylko jeden kabel Ethernet, kamery IP są znacznie łatwiejsze w instalacji. Z tych powodów kamery IP są pierwszym wyborem w przypadku zaawansowanych zastosowań, takich jak rozpoznawanie twarzy. Dodatkową zaletą kamer IP jest możliwość dostarczania danych, obrazu i zasilania przez pojedynczy kabel Ethernet, co upraszcza instalację. Kamery IP mogą być zasilane za pomocą PoE.
PoE zostało po raz pierwszy wprowadzone przez PowerDsine (obecnie Microchip PoE Business Unit), w 1998 r., kiedy to wprowadzono pierwszy półprzewodnik Power Source Equipment (PSE), który zasilał kabel Ethernet, oraz pierwszy półprzewodnik Powered Device (PD), który jest instalowany w urządzeniu, takim jak kamera IP, aby pobierać zasilanie z kabla. W tamtym czasie nie było żadnych PSE zaprojektowanych w przełącznikach Ethernet, więc w 1999r. PowerDsine wprowadziło pierwszy midspan, znany również jako iniektor. To urządzenie, które jest podłączone do portu przełącznika, który nie ma zasilania za pomocą kabla Ethernet, wtryskuje zasilanie do kabla wyjściowego, który jest podłączony do urządzenia.
Microchip oferuje kompletną linię zewnętrznych midspanów PoE wraz z przełącznikiem PoE drugiej generacji. Wszystkie są w pełni uszczelnione i mają zakres temperatur umożliwiający pracę w najzimniejszych lub najgorętszych środowiskach. Posiadają klasę ochrony IP67, dzięki czemu są odporne na deszcz, śnieg lub grad. Wszystkie są wyposażone w wiodącą w branży ochronę przeciwprzepięciową 6 kV.
Zewnętrzne midspany PoE są dostępne w standardzie IEEE 802.3 o maksymalnej mocy (30W), bt Type 3 (60W) i bt Type 4 (90W) z szybkością transmisji danych do 1 Gb/s. Ponadto dostępne są zewnętrzne midspany PoE o szybkości transmisji danych 2,5 Gb/s, 5 Gb/s, a nawet 10 Gb/s.
Zewnętrzny przełącznik PoE Microchip to 4-portowy PoE IEEE 802.3bt Type 4, który może zapewnić do 90W na jednym porcie. Oprócz wszystkich funkcji naszych midspanów PoE, ten przełącznik drugiej generacji jest zarządzany zdalnie, zawiera wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa i ma dwa porty światłowodowe SFP. Porty te umożliwiają zarówno łańcuchowe łączenie w celu rozszerzenia sieci, jak i awaryjne przełączanie zapasowe w przypadku zerwania jednego z łączy światłowodowych.
Źródło: Microchip Technology Inc. Tłumaczenie: Gamma Sp. z o.o.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.