Microchip Technology otrzymał certyfikat bezpieczeństwa funkcjonalnego od TÜV Rheinland®, niezależnej zewnętrznej organizacji zajmującej się testowaniem i certyfikacją. Dzięki pakietowi bezpieczeństwa funkcjonalnego deweloperzy sprzętu i systemów do zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa mogą przyspieszyć czas osiągnięcia zgodności z normami IEC 61508 SIL 3 i ISO 26262 ASIL D, dzięki pakietowi Libero® SoC Design Suite 2023.2 SP1 firmy Microchip, który można wykorzystać z rodzinami układów FPGA i SoC PolarFire®.
Pakiet bezpieczeństwa firmy Microchip obejmuje przepływy projektowe, dokumentację pomocniczą i certyfikaty, aby zminimalizować ryzyko dla klientów i skrócić czas wprowadzania produktu na rynek. Pakiet bezpieczeństwa funkcjonalnego daje inżynierom przewagę w ukończeniu procesu certyfikacji dzięki narzędziom i metodologiom programistycznym, które zostały wstępnie certyfikowane jako zgodne z branżowymi normami bezpieczeństwa. Chociaż awarii systemów technologicznych nie można całkowicie wykluczyć, wdrożenie środków bezpieczeństwa funkcjonalnego może złagodzić zagrożenia i pomóc w bezpieczniejszym przeprowadzaniu awarii, gdy już wystąpią.
„Microchip rozumie wyzwania, z jakimi mierzą się projektanci w aplikacjach o znaczeniu krytycznym dla misji i bezpieczeństwa. Współpracując z TÜV Rheinland w celu uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa funkcjonalnego dla norm IEC 61508 SIL 3 i ISO 26262 ASIL D, umożliwiamy naszym klientom łatwiejszą ścieżkę do przestrzegania tych norm.” powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. marketingu i strategii w jednostce biznesowej FPGA firmy Microchip. „Wykorzystanie certyfikowanego pakietu bezpieczeństwa funkcjonalnego dla naszego środowiska IDE Libero oraz naszych rodzin FPGA i SoC zapewnia również energooszczędność, niezawodność i bezpieczeństwo już wbudowane w architekturę FPGA i SoC PolarFire”
Dzięki temu pakietowi bezpieczeństwa funkcjonalnego deweloperzy otrzymują pełne korzyści z zastosowania rodziny układów PolarFire FPGA, w tym najlepszą w branży wydajność termiczną i energetyczną w segmencie średniej klasy, zapewniając do 50 procent niższą moc niż konkurencyjne urządzenia.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Odwiedź stronę internetową rodziny PolarFire firmy Microchip, aby dowiedzieć się więcej. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
Przykładowy raport projektowy (DER-1038) przedstawia zalety układów scalonych InnoSwitch4-QR w smukłej płytce...
Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics...
Firma Power Integrations zaprezentowała TinySwitch™-5, zwiększając moc wyjściową najpopularniejszej rodziny...
Firma Digi International światowy lider w dziedzinie rozwiązań łączności IoT, opublikowała ulepszone oprogramowanie...
Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR32® SD z wbudowanymi mechanizmami bezpieczeństwa...
Microchip Technology wprowadza na rynek ekosystem rozwiązań dedykowany elektrycznym jednośladom (E2W).