Microchip Technology otrzymał certyfikat bezpieczeństwa funkcjonalnego od TÜV Rheinland®, niezależnej zewnętrznej organizacji zajmującej się testowaniem i certyfikacją. Dzięki pakietowi bezpieczeństwa funkcjonalnego deweloperzy sprzętu i systemów do zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa mogą przyspieszyć czas osiągnięcia zgodności z normami IEC 61508 SIL 3 i ISO 26262 ASIL D, dzięki pakietowi Libero® SoC Design Suite 2023.2 SP1 firmy Microchip, który można wykorzystać z rodzinami układów FPGA i SoC PolarFire®.
Pakiet bezpieczeństwa firmy Microchip obejmuje przepływy projektowe, dokumentację pomocniczą i certyfikaty, aby zminimalizować ryzyko dla klientów i skrócić czas wprowadzania produktu na rynek. Pakiet bezpieczeństwa funkcjonalnego daje inżynierom przewagę w ukończeniu procesu certyfikacji dzięki narzędziom i metodologiom programistycznym, które zostały wstępnie certyfikowane jako zgodne z branżowymi normami bezpieczeństwa. Chociaż awarii systemów technologicznych nie można całkowicie wykluczyć, wdrożenie środków bezpieczeństwa funkcjonalnego może złagodzić zagrożenia i pomóc w bezpieczniejszym przeprowadzaniu awarii, gdy już wystąpią.
„Microchip rozumie wyzwania, z jakimi mierzą się projektanci w aplikacjach o znaczeniu krytycznym dla misji i bezpieczeństwa. Współpracując z TÜV Rheinland w celu uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa funkcjonalnego dla norm IEC 61508 SIL 3 i ISO 26262 ASIL D, umożliwiamy naszym klientom łatwiejszą ścieżkę do przestrzegania tych norm.” powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. marketingu i strategii w jednostce biznesowej FPGA firmy Microchip. „Wykorzystanie certyfikowanego pakietu bezpieczeństwa funkcjonalnego dla naszego środowiska IDE Libero oraz naszych rodzin FPGA i SoC zapewnia również energooszczędność, niezawodność i bezpieczeństwo już wbudowane w architekturę FPGA i SoC PolarFire”
Dzięki temu pakietowi bezpieczeństwa funkcjonalnego deweloperzy otrzymują pełne korzyści z zastosowania rodziny układów PolarFire FPGA, w tym najlepszą w branży wydajność termiczną i energetyczną w segmencie średniej klasy, zapewniając do 50 procent niższą moc niż konkurencyjne urządzenia.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Odwiedź stronę internetową rodziny PolarFire firmy Microchip, aby dowiedzieć się więcej. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.