Dodano: piątek, 09 sierpnia 2024r. Producent: Microchip

Elastyczne i skalowalne projekty referencyjne ładowarek pojazdów elektrycznych EV firmy Microchip

Niezawodność i wydajność ładowarek pojazdów elektrycznych (EV) ma kluczowe znaczenie dla globalnej adopcji na rynku. Producenci pojazdów elektrycznych koncentrują się na dostarczaniu najbardziej wytrzymałych, odpornych na warunki atmosferyczne i przyjaznych dla użytkownika ładowarek pojazdów elektrycznych. Aby przyspieszyć czas wprowadzania ładowarki pojazdów elektrycznych na rynek, firma Microchip Technology zaprezentowała trzy elastyczne i skalowalne projekty referencyjne ładowarek pojazdów elektrycznych, w tym jednofazową ładowarkę AC do użytku domowego, trójfazową ładowarkę AC do użytku komercyjnego z protokołem Open Charge Point Protocol (OCPP) i systemem na chipie (SoC) oraz trójfazową ładowarkę AC do użytku komercyjnego z protokołem OCPP i wyświetlaczem.

Większość aktywnych komponentów dla projektów referencyjnych ładowarek pojazdów elektrycznych jest dostępna w Microchip, w tym mikrokontroler (MCU), analogowy front-end, pamięć, łączność i konwersja mocy. Znacznie usprawnia to proces integracji, umożliwiając producentom szybsze wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań ładowania.

Zespół E-Mobility firmy Microchip koncentruje się na opracowywaniu projektów referencyjnych, z których nasi klienci mogą bezpośrednio korzystać i czerpać z nich korzyści” - powiedział Joe Thomsen, wiceprezes ds. korporacyjnych jednostki biznesowej kontrolerów sygnału cyfrowego firmy Microchip. „Chcemy pomóc naszym klientom skrócić cykle projektowania, oferując kompletne rozwiązania, takie jak te nowe projekty referencyjne ładowarek EV, a także dostarczając sprzęt, oprogramowanie i wsparcie techniczne

Projekty referencyjne ładowarek EV firmy Microchip umożliwiają producentom skalowanie w zależności od rynku docelowego, oferując szereg rozwiązań spełniających potrzeby aplikacji ładowania w domach i firmach. Projekty referencyjne oferują kompletne pliki projektów sprzętowych i kod źródłowy ze stosami oprogramowania, które są testowane i zgodne z protokołami komunikacyjnymi, w tym OCPP, oferującym producentom standardowy protokół do komunikacji między punktem ładowania, lub stacją ładowania, a systemem centralnym. Protokół ten został zaprojektowany w celu umożliwienia interoperacyjności aplikacji ładowania niezależnie od sieci, lub dostawcy.

Najważniejsze cechy referencyjnych projektów ładowarek EV firmy Microchip

  • Projekt referencyjny jednofazowej AC ładowarki EV do użytku domowego oferuje ekonomiczne i wygodne rozwiązanie do ładowania w domu, w którym stosuje się zasilanie jednofazowe. Wbudowany wysokowydajny miernik energii z automatyczną kalibracją upraszcza proces produkcji. Projekt ma zintegrowane funkcje ochrony bezpieczeństwa, w tym wykrywanie usterek przewodu ochronnego neutralnego (PEN) i wykrywanie wyłącznika różnicowoprądowego (RCD).
  • Projekt referencyjny komercyjnej trójfazowej AC ładowarki EV z OCPP i Wi-Fi® SoC przeznaczony jest dla wysokiej klasy stacji ładowania w domach i firmach. Posiada integrację stosu OCPP 1.6 do komunikacji z sieciami ładowania i Wi-Fi SoC do zdalnego zarządzania.
  • Projekt referencyjny komercyjnej trójfazowej AC ładowarki EV z OCPP i wyświetlaczem przeznaczony jest dla stacji ładowania w obiektach komercyjnych i publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem niezawodnej pracy, w tym ukończonego przeglądu architektury zgodnie z normą UL 2231. Projekt został stworzony do obsługi do 22 kW mocy z możliwością ładowania dwukierunkowego i modułową architekturą. Projekt obejmuje również solidny graficzny interfejs użytkownika (GUI) z ekranem TFT (Thin-Film Transistor) i wejściem dotykowym zaprojektowanym tak, aby wytrzymać trudne warunki środowiskowe.

Poruszanie się po globalnym krajobrazie rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych jest skomplikowane i rozdrobnione, ale Microchip oferuje kluczowe technologie i rozwiązania, które znacznie upraszczają proces projektowania poprzez wdrożenie. Oprócz projektów referencyjnych, Microchip dostarcza sprzęt, oprogramowanie i globalne wsparcie techniczne. Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Microchip dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, odwiedź stronę internetową producenta.

Narzędzia programistyczne

Projekty referencyjne ładowarek pojazdów elektrycznych obsługiwane są przez zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) MPLAB® X, które pomaga projektantom zminimalizować czas rozwoju, a także przez MPLAB Harmony v3 i MPLAB Code Configurator.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

InnoSwitch4-QR umożliwia projektowanie kompaktowych sterowników LED o wydajności >92 procent i do 220W mocy

InnoSwitch4-QR umożliwia projektowanie kompaktowych sterowników LED o...

Przykładowy raport projektowy (DER-1038) przedstawia zalety układów scalonych InnoSwitch4-QR w smukłej płytce...

poniedziałek, 31 marca, 2025 Więcej

Układy FPGA PolarFire® SoC firmy Microchip Technology uzyskują kwalifikację AEC-Q100

Układy FPGA PolarFire® SoC firmy Microchip Technology uzyskują...

Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics...

wtorek, 25 marca, 2025 Więcej

Sterowniki TinySwitch-5 Power Integrations umożliwiają budowanie wysokiej sprawności zasilaczy do 175W mocy

Sterowniki TinySwitch-5 Power Integrations umożliwiają budowanie...

Firma Power Integrations zaprezentowała TinySwitch™-5, zwiększając moc wyjściową najpopularniejszej rodziny...

poniedziałek, 24 marca, 2025 Więcej

Digi Navigator™ wprowadza usprawnienia w konfiguracji i zarządzaniu urządzeń automatyki

Digi Navigator™ wprowadza usprawnienia w konfiguracji i zarządzaniu...

Firma Digi International światowy lider w dziedzinie rozwiązań łączności IoT, opublikowała ulepszone oprogramowanie...

piątek, 21 marca, 2025 Więcej

Mikrokontrolery klasy podstawowej AVR32® SD firmy Microchip Technology zapewniają rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa funkcjonalnego

Mikrokontrolery klasy podstawowej AVR32® SD firmy Microchip Technology...

Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR32® SD z wbudowanymi mechanizmami bezpieczeństwa...

czwartek, 20 marca, 2025 Więcej

Microchip Technology wprowadza skalowalny i elastyczny ekosystem rozwiązań, aby przyspieszyć innowacje w zakresie e-mobilności

Microchip Technology wprowadza skalowalny i elastyczny ekosystem...

Microchip Technology wprowadza na rynek ekosystem rozwiązań dedykowany elektrycznym jednośladom (E2W).

środa, 19 marca, 2025 Więcej