Niezawodność i wydajność ładowarek pojazdów elektrycznych (EV) ma kluczowe znaczenie dla globalnej adopcji na rynku. Producenci pojazdów elektrycznych koncentrują się na dostarczaniu najbardziej wytrzymałych, odpornych na warunki atmosferyczne i przyjaznych dla użytkownika ładowarek pojazdów elektrycznych. Aby przyspieszyć czas wprowadzania ładowarki pojazdów elektrycznych na rynek, firma Microchip Technology zaprezentowała trzy elastyczne i skalowalne projekty referencyjne ładowarek pojazdów elektrycznych, w tym jednofazową ładowarkę AC do użytku domowego, trójfazową ładowarkę AC do użytku komercyjnego z protokołem Open Charge Point Protocol (OCPP) i systemem na chipie (SoC) oraz trójfazową ładowarkę AC do użytku komercyjnego z protokołem OCPP i wyświetlaczem.
Większość aktywnych komponentów dla projektów referencyjnych ładowarek pojazdów elektrycznych jest dostępna w Microchip, w tym mikrokontroler (MCU), analogowy front-end, pamięć, łączność i konwersja mocy. Znacznie usprawnia to proces integracji, umożliwiając producentom szybsze wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań ładowania.
„Zespół E-Mobility firmy Microchip koncentruje się na opracowywaniu projektów referencyjnych, z których nasi klienci mogą bezpośrednio korzystać i czerpać z nich korzyści” - powiedział Joe Thomsen, wiceprezes ds. korporacyjnych jednostki biznesowej kontrolerów sygnału cyfrowego firmy Microchip. „Chcemy pomóc naszym klientom skrócić cykle projektowania, oferując kompletne rozwiązania, takie jak te nowe projekty referencyjne ładowarek EV, a także dostarczając sprzęt, oprogramowanie i wsparcie techniczne”
Projekty referencyjne ładowarek EV firmy Microchip umożliwiają producentom skalowanie w zależności od rynku docelowego, oferując szereg rozwiązań spełniających potrzeby aplikacji ładowania w domach i firmach. Projekty referencyjne oferują kompletne pliki projektów sprzętowych i kod źródłowy ze stosami oprogramowania, które są testowane i zgodne z protokołami komunikacyjnymi, w tym OCPP, oferującym producentom standardowy protokół do komunikacji między punktem ładowania, lub stacją ładowania, a systemem centralnym. Protokół ten został zaprojektowany w celu umożliwienia interoperacyjności aplikacji ładowania niezależnie od sieci, lub dostawcy.
Poruszanie się po globalnym krajobrazie rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych jest skomplikowane i rozdrobnione, ale Microchip oferuje kluczowe technologie i rozwiązania, które znacznie upraszczają proces projektowania poprzez wdrożenie. Oprócz projektów referencyjnych, Microchip dostarcza sprzęt, oprogramowanie i globalne wsparcie techniczne. Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Microchip dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, odwiedź stronę internetową producenta.
Projekty referencyjne ładowarek pojazdów elektrycznych obsługiwane są przez zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) MPLAB® X, które pomaga projektantom zminimalizować czas rozwoju, a także przez MPLAB Harmony v3 i MPLAB Code Configurator.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.