Aplikacje wymagające intensywnych obliczeń w czasie rzeczywistym, takie jak inteligentna wizja wbudowana i uczenie maszynowe (ML), przesuwają granice wymagań dotyczących przetwarzania wbudowanego, wymagając przy tym większej sprawności energetycznej, bezpieczeństwa na poziomie sprzętu i wysokiej niezawodności na krawędzi. Wraz z wprowadzeniem na rynek mikroprocesorów PIC64, firma Microchip Technology poszerza swoje portfolio obliczeniowe, aby sprostać rosnącym wymaganiom współczesnych projektów wbudowanych. Mikroprocesory PIC64GX, pierwsze z nowej linii produktów, które zostaną wprowadzone na rynek, umożliwiają obsługę inteligentnych projektów brzegowych dla przemysłu, motoryzacji, komunikacji, Internetu Rzeczy, lotnictwa i obronności.
„Microchip jest liderem w dziedzinie 8, 16 i 32-bitowych rozwiązań wbudowanych, a wraz z ewolucją rynku zmieniają się także nasze linie produktów. Dodanie do naszej oferty 64-bitowych procesorów MPU pozwala nam wspierać rozwiązania przetwarzania obliczeniowego niskiego, średniego i wysokiego zakresu” – powiedział Ganesh Moorthy, dyrektor generalny i prezes Microchip Technology. „MPU PIC64GX to pierwszy z kilku 64-bitowych procesorów MPU zaprojektowanych z myślą o obsłudze inteligentnych rozwiązań brzegowych i spełnianiu szerokiego zakresu wymagań wydajnościowych we wszystkich segmentach rynku.”
Inteligentna krawędź często wymaga 64-bitowych, heterogenicznych rozwiązań obliczeniowych z przetwarzaniem asymetrycznym, aby uruchomić system Linux®, systemy operacyjne czasu rzeczywistego i technologię bare metal w jednym klastrze procesorowym z możliwością bezpiecznego rozruchu. Rodzina PIC64GX firmy Microchip zarządza wymaganiami dotyczącymi inteligentnych obliczeń brzegowych średniej klasy przy użyciu 64-bitowego czterordzeniowego procesora RISC-V® z asymetrycznym przetwarzaniem wieloprocesorowym (AMP) i deterministycznymi opóźnieniami. MPU PIC64GX to pierwsze wielordzeniowe rozwiązanie RISC-V obsługujące technologię AMP dla systemów o mieszanej krytyczności. Został zaprojektowany z czterordzeniowym klastrem jednostki centralnej (CPU) obsługującym system Linux i 2 MB elastycznej pamięci podręcznej L2 działającej z częstotliwością 625 MHz.
Rodzina PIC64GX charakteryzuje się kompatybilnością pinów z urządzeniami PolarFire® SoC FPGA firmy Microchip, oferując dużą elastyczność w opracowywaniu rozwiązań wbudowanych. Ponadto 64-bitowa oferta MPU wykorzystywać będzie prosty w obsłudze ekosystem narzędzi i oprogramowania pomocniczego firmy Microchip, w tym szereg zaawansowanych procesów pomagających konfigurować, rozwijać, debugować i kwalifikować projekty wbudowane.
Rodzina PIC64 High-Performance Spaceflight Computing (PIC64-HPSC) również zostanie wprowadzona na rynek jako część pierwszej fali 64-bitowej oferty firmy Microchip. 64-bitowe, wielordzeniowe jednostki MPU RISC-V klasy kosmicznej, zaprojektowano z myślą o ponad 100-krotnym zwiększeniu wydajności obliczeniowej, zapewniając jednocześnie niespotykaną odporność na promieniowanie i uszkodzenia w zastosowaniach lotniczych i obronnych. W sierpniu 2022 r. należące do NASA Jet Propulsion Laboratory (NASA-JPL) ogłosiło, że w ramach trwającego partnerstwa handlowego wybrało firmę Microchip do opracowania procesora HPSC. Rodzina PIC64-HPSC reprezentuje nową erę autonomicznych obliczeń kosmicznych dla NASA-JPL oraz szerzej rozumianego przemysłu obronnego i komercyjnego przemysłu lotniczego.
Wraz z wprowadzeniem portfolio układów PIC64 firma Microchip stała się jedynym dostawcą rozwiązań wbudowanych aktywnie rozwijającym pełne spektrum 8-, 16-, 32- i 64-bitowych mikrokontrolerów (MCU) i mikroprocesorów (MPU). Przyszłe rodziny PIC64 będą obejmować urządzenia oparte na architekturach RISC-V lub Arm®, a projektanci systemów wbudowanych będą mogli korzystać z kompleksowych rozwiązań firmy Microchip - od krzemu po ekosystemy wbudowane - w celu szybszego projektowania, debugowania i weryfikacji oraz skrócenia czasu wejścia na rynek.
Rodzina PIC64GX obsługiwana jest przez zestaw ewaluacyjny PIC64GX Curiosity i będzie zapewniać integrację z rozszerzeniami MPLAB® firmy Microchip dla VS Code®. Jednostki MPU PIC64 są również obsługiwane przez zasoby Linux4Microchip i dystrybutorów Linuksa, takich jak Canonical® Ubuntu® OS, Yocto Project® i Buildroot z obsługą Zephyr® RTOS i powiązanych stosów oprogramowania.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.