Dodano: czwartek, 04 lipca 2024r. Producent: Microchip

Wybór właściwego DSC, który zapewni odpowiedni poziom cyberzabezpieczeń aplikacji embeded oraz motoryzacyjnych

W dzisiejszym, stale rozwijającym się świecie Internetu Rzeczy, motoryzacji, medycyny, produktów konsumenckich, bezprzewodowych projektów przemysłowych i innych połączonych urządzeń, bezpieczeństwo nie jest już luksusem, ale absolutną koniecznością.

Firma Microchip Technology rozumie zmieniające się wymagania bezpieczeństwa, które klienci muszą uwzględniać w specyfikacjach projektowych. Są to chociażby unikalne hasła, bezpieczne przechowywanie w celu izolowania wrażliwych kluczy kryptograficznych, weryfikacja oprogramowania sprzętowego przy rozruchu i bezpieczna komunikacja między urządzeniami lub elektronicznymi jednostkami sterującymi (ECU) podłączonymi do pojazdu, a światem zewnętrznym.

16-bitowe procesory DSC dsPIC33 oferują unikalną kombinację możliwości zabezpieczania aplikacji wbudowanych. Procesory DSC oferują prostotę mikrokontrolera (MCU) z krytyczną czasowo wydajnością procesora DSP, a także niskim zużyciem energii i zestawem funkcji specyficznych dla aplikacji niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa przy niskim poborze mocy. Układy DSC mogą być używane z układami zabezpieczeń ATECC608 CryptoAuthentication™ i TrustAnchor100 (TA100) CryptoAutomotive™ firmy Microchip, aby zapewnić niezrównane bezpieczeństwo projektów i są dostępne ze zintegrowanym bezpiecznym podsystemem zgodnym z architekturą modułu zabezpieczeń sprzętowych (HSM).

Wybór właściwego DSC

Rodzina dsPIC33C DSC oferuje elastyczność w trybie dwurdzeniowym i jednordzeniowym, a wszystkie obejmują funkcje chroniące przed zdalnymi atakami cyfrowymi. Każdy dsPIC33C DSC współpracuje z układami scalonymi CryptoAuthentication i CryptoAutomotive firmy Microchip, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo dzięki fizycznym zabezpieczeniom przed manipulacją i atakami z kanału bocznego w celu zablokowania dostępu do wbudowanych danych uwierzytelniających systemu.

Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, rodzina dsPIC33C MPT Secure DSC ze zintegrowanym modułem HSM oferuje wydajność w czasie rzeczywistym z częstotliwością 100 MHz i bogaty zestaw funkcji, co czyni go doskonałą opcją dla aplikacji wbudowanych wymagających wykonywania funkcji o krytycznym znaczeniu czasowym i szybkiej deterministycznej reakcji. Dodatkowe zabezpieczenia obejmują niezmienny bezpieczny rozruch, bezpieczne aktualizacje oprogramowania sprzętowego z aktualizacjami na żywo, bezpieczną komunikację na płycie i uwierzytelnianie wiadomości w celu uwierzytelnienia ECU, uwierzytelnianie bezprzewodowej ładowarki o dużej mocy Wireless Power Consortium 1.3 Qi® oraz możliwość konfiguracji pamięci flash jako programu jednorazowego (OTP) . Jest zgodny z pełną specyfikacją EVITA dotyczącą bezpieczeństwa samochodowego i obejmuje bezpieczne przechowywanie kluczy, generator liczb losowych NIST SP800-90 A/B/C (RNG) oraz zaawansowane i szybkie silniki kryptograficzne obsługujące algorytmy ECC, RSA, AES i SHA.

Przygotowanie do zabezpieczenia kolejnego projektu wbudowanego

Jeśli nie posiadają Państwo doświadczenia w dziedzinie zabezpieczeń projektów wbudowanych i chcą dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób mikrokontrolery dsPIC33 DSC i MCU PIC24 uzupełniają układy zabezpieczające Microchip, to poniżej znajdują się zasoby badające funkcje bezpieczeństwa tych produktów. Podczas bezpłatnych webinarów dowiedzą się Państwo o funkcjach ochrony kodu sprzętowego, które działają z układami scalonymi bezpieczeństwa firmy Microchip, a także o tym, jak MPLAB® Code Configurator (MCC) upraszcza wdrażanie zabezpieczeń w Państwa aplikacji.

  • Webinar „Upraszczanie projektów bezpiecznych aplikacji za pomocą urządzeń dsPIC33/PIC24 i ATECC608
  • Webinar „Uproszczenie projektowania bezpiecznych aplikacji za pomocą urządzeń dsPIC33/PIC24 i ATECC608/TA100

Zobacz, jak to robiono wcześniej: Bezpieczeństwo ECU

Architektura elektronicznej jednostki sterującej (ECU) w nowoczesnych samochodach podłączonych do Internetu z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy musi obsługiwać funkcje bezpieczeństwa, a struktura oprogramowania musi być zgodna ze standardami AUTOSAR.

Aby zobaczyć, jak wysokowydajny, pracujący w czasie rzeczywistym DSC dsPIC33C współpracuje z układem scalonym TA100 CyrptoAutomotive Security IC, spełniając wymagania zarówno dotyczące bezpieczeństwa, jak i AUTOSAR, jednocześnie wdrażając różne funkcje ECU, nasza demonstracja aplikacji jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie.

Pozostałe aktualności:

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla aplikacji wymagających wydajnego przetwarzania na krawędzi

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla...

Firma Avalue Technology Inc., wprowadziła na rynek MAB-T660, smukły, gotowy na AI system typu barebone, starannie...

środa, 14 maja, 2025 Więcej

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach referencyjnych firmy Power Integrations

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach...

Firma Power Integrations, zaprezentowała pięć nowych projektów referencyjnych ukierunkowanych na zastosowania...

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w trudnych warunkach?

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w...

Niezawodna obsługa paneli dotykowych w najtrudniejszych warunkach z kontrolerami maXTouch® firmy Microchip Technology.

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer Electronics

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer...

Dzięki wymiarom zaledwie 1,0 x 0,8 x 0,34 mm ultrakompaktowy kryształ KX-2 jest obecnie jednym z najmniejszych...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych rozwiązań przemysłowych, IoT oraz inteligentnych sieci

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych...

W6300 to zaawansowany kontroler Ethernet przeznaczony do wysokowydajnych wbudowanych aplikacji sieciowych. Oferuje...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire® firmy Microchip bazujący na technologii RISC-V i FPGA

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire®...

SBC BeagleV®-Fire firmy BeagleBoard zawiera układy SoC PolarFire® firmy Microchip, wykorzystujące technologię RISC-V...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej