Dodano: wtorek, 04 czerwca 2024r. Producent: Avalue

AIB-NVAO komputer typu AI Box PC firmy Avalue Technology dla inteligencji maszyn autonomicznych

AIB-NVAO komputer typu AI Box PC firmy Avalue Technology dla inteligencji maszyn autonomicznych

Avalue Technology Inc., światowy lider rozwiązań obliczeń przemysłowych, ogłosił wprowadzenie na rynek AIB-NVAO, komputera przemysłowego embedded klasy AI, zaprojektowanego specjalnie z myślą o inteligencji maszyn autonomicznych. Ta wysokowydajna platforma integruje najnowocześniejsze możliwości obliczeniowe AI, bogate interfejsy rozszerzeń i trwałość klasy przemysłowej, dzięki czemu nadaje się idealnie do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, w tym w motoryzacji, inteligentnej logistyce, rolnictwie i inteligentnej produkcji.

Napędzany przez moduł NVIDIA AGX Orin, komputer AIB-NVAO zapewnia zdumiewającą moc obliczeniową wynoszącą 275 TOPS (INT8), co stanowi 8-krotną poprawę w stosunku do swojego poprzednika. Ta wyjątkowa wydajność oferuje szybkie interfejsy dla wielu czujników, umożliwiając łatwe wykonywanie złożonych zadań obliczeniowych AI. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy wersją 32 GB 200 TOPS lub 64 GB 275 TOPS, aby spełnić ich specyficzne potrzeby. Tak potężna wydajność jest wystarczająca do analizy złożonych danych w czasie rzeczywistym, zapewniając bezpieczną i płynną pracę autonomicznych pojazdów lub maszyn.

AIB-NVAO oferuje wyjątkowe możliwości rozbudowy i bogate interfejsy, aby spełnić różnorodne wymagania aplikacji przemysłowych. Posiada 8 kanałów GMSL2, 5 interfejsów CAN FD (Controller Area Network) i obsługuje transmisję danych 4K, umożliwiając pozyskiwanie wysokiej jakości danych obrazowych. Ponadto zapewnia 32 GB, lub 64 GB pamięci Jetson AGX Orin LPDDR5 i 64 GB pamięci eMMC 5.1, oferując wyjątkowe możliwości przechowywania i pamięci. Aby sprostać potrzebom elastycznej rozbudowy, AIB-NVAO oferuje 1 interfejs HDMI 2.0, 4 interfejsy Gigabit Ethernet, 2 interfejsy USB3.0, 6 interfejsów RS232/RS485/Debug, 1 gniazdo mini-PCIe dla WIFI/5G, 1 klucz M.2 M 2280 (2280, PCIe x4) i 1 gniazdo Nano SIM. Użytkownicy mogą bezproblemowo rozbudowywać zgodnie z konkretnymi wymaganiami aplikacji oraz łatwo integrować różne czujniki i urządzenia peryferyjne, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań takich jak ADAS, zdalne sterowanie, AMR lub pojazdy autonomiczne.

Co więcej, komputer zaprojektowany został tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki pracy, AIB-NVAO ma wytrzymałą konstrukcję przemysłową, zdolną do pracy w szerokim zakresie temperatur od -25°C do 70°C. Zapewnia to wydajną i płynną pracę nawet przy dużym obciążeniu i trudnych warunkach środowiskowych. Co więcej, AIB-NVAO obsługuje Ubuntu Jetpack (wersja 5.0 i nowsze) i posiada certyfikaty CE oraz FCC klasy B, co jeszcze bardziej zwiększa jego stabilność i niezawodność w zastosowaniach przemysłowych.

W miarę pojawiania się coraz większej liczby autonomicznych maszyn i technologii samojezdnych, AIB-NVAO, dzięki swoim możliwościom obliczeniowym o wysokiej wydajności, wszechstronnym interfejsom rozszerzeń, solidnej obsłudze oprogramowania i trwałości na poziomie przemysłowym, odegra kluczową rolę we wdrażaniu tych technologii. Przyniesie innowacje i transformację w różnych branżach.

Pełna specyfikacja systemu AIB-NVAO

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Avalue Technology w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym katalogiem produktów oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Przetworniki DAC odgrywają kluczową rolę w wielu zastosowaniach, ponieważ ich funkcja polega na przetwarzaniu sygnału...

czwartek, 20 czerwca, 2024 Więcej

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową architekturę dla wielowyjściowych zasilaczy

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową...

Nowy przykładowy raport projektu, DER-716, pokazuje wysoki poziom integracji osiągnięty przez urządzenia InnoMux2-EP

wtorek, 18 czerwca, 2024 Więcej

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Diody Schottkyego (SBD) z węglika krzemu (SiC) zwiększają sprawność i tworzą niezawodne zastosowania wysokiego napięcia.

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations do opracowywania projektów na bazie sterowników BLDC rodziny BridgeSwitch™

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations...

Aplikacja MotorXpert™ Suite firmy Power Integrations powstała w celu wsparcia rozwoju aplikacji bezszczotkowych...

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki rodzinie układów scalonych BridgeSwitch-2

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki...

BridgeSwitch™-2, nowa zintegrowana rodzina układów scalonych sterowników silników typu IHB dla zastosowań o mocy do 1...

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania do pracy w pełnym nasłonecznieniu

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania...

Tajwański producent wyświetlaczy, firma Ampire, wzbogacił swoje portfolio o wyświetlacze w technologii Mini LED.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej