Dodano: wtorek, 04 czerwca 2024r. Producent: Microchip

System rozszerzeń TimeProvider® XT firmy Microchip Technology dla prostej migracji starszych systemów synchronizacji czasu BITS/SSU

Sieci komunikacyjne infrastruktury krytycznej wymagają bardzo dokładnej i odpornej synchronizacji, ale z biegiem czasu systemy te starzeją się i należy je migrować do bardziej współczesnych architektur. W tym celu firma Microchip Technology zaprezentowała system rozszerzeń TimeProvider® XT, stosowany z redundantnymi arcymistrzami TimeProvider 4100 w celu migracji starszego sprzętu BITS/SSU do modułowej i odpornej architektury. TimeProvider XT zapewnia operatorom jasną ścieżkę wymiany istniejącego sprzętu do synchronizacji częstotliwości SONET/SDH przy jednoczesnym dodaniu taktowania i fazy, niezbędnych w sieciach 5G.

Jako urządzenie dodatkowe do szeroko stosowanego arcymistrza TimeProvider 4100 firmy Microchip, każdy TimeProvider XT jest skonfigurowany z dwoma modułami dystrybucyjnymi i dwoma modułami wtykowymi, aby zapewnić 40 w pełni redundantnych i indywidualnie programowalnych wyjść z synchronizacją zaprojektowaną zgodnie ze standardem ITU-T G.823. Operatorzy mogą podłączyć maksymalnie pięć półek XT, aby rozbudować system do 200 w pełni redundantnych wyjść komunikacyjnych T1/E1/CC. Cała konfiguracja, monitorowanie stanu i raportowanie alarmów odbywa się za pośrednictwem urządzenia TimeProvider 4100 grandmaster. To nowe rozwiązanie pozwala operatorom skonsolidować krytyczne wymagania dotyczące częstotliwości, czasu i fazy na jednej nowoczesnej platformie, oszczędzając koszty konserwacji i serwisu.

Dzięki nowemu rozszerzeniu TimeProvider XT operatorzy sieci mogą korzystać z najnowocześniejszej technologii, która jest niezawodna, skalowalna i elastyczna, umożliwiając nakładanie lub wymianę systemów synchronizacji SONET/SDH” – powiedział Randy Brudzinski, wiceprezes jednostki biznesowej systemów częstotliwości i czasu w firmie Microchip Technology. „Rozwiązanie XT jest atrakcyjną inwestycją dla operatorów sieci, ponieważ jest czymś więcej niż tylko zamiennikiem starszego sprzętu BITS/SSU; dodaje także funkcjonalność PRTC, zapewniając częstotliwość, czas i fazę dla sieci nowej generacji.

Rozwiązanie jest kompatybilne z panelami systemów DCD, SSU 2000, TSG-3800 i TimeHub®, dzięki czemu elementy sieciowe nie muszą być ponownie okablowane. Może to zaoszczędzić operatorom sieci znaczny czas i zasoby na wdrażaniu, jednocześnie redukując koszty. TimeProvider XT posiada wejście zegara kompozytowego (CC), które umożliwia przełączanie faz CC w czasie pracy, które jest zwykle wykonywane podczas okien konserwacyjnych, aby zapewnić utrzymanie synchronizacji w sieci. System TimeProvider XT wymaga, aby arcymistrz TimeProvider 4100 miał uruchomioną najnowszą wersję oprogramowania sprzętowego 2.4.

System rozszerzeń TimeProvider XT to najnowszy produkt dołączający do obszernego portfolio systemów zegara i synchronizacji firmy Microchip, które obejmuje zarówno małe, serwerowe karty taktowania, jak i wielorackowe systemy krajowe i systemy skali czasowej. Jako główny współtwórca pomiaru czasu na świecie, rozwiązania firmy Microchip w zakresie pomiaru czasu są godne zaufania, niezawodne i odporne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę internetową firmy Microchip dotyczącą synchronizacji i synchronizacji.

Narzędzia programistyczne

Rozszerzenie TimeProvider XT obsługiwane jest przez oprogramowanie zarządzające TimePictra®, narzędzie internetowe do zarządzania i monitorowania architektur synchronizacji.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Przetworniki DAC odgrywają kluczową rolę w wielu zastosowaniach, ponieważ ich funkcja polega na przetwarzaniu sygnału...

czwartek, 20 czerwca, 2024 Więcej

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową architekturę dla wielowyjściowych zasilaczy

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową...

Nowy przykładowy raport projektu, DER-716, pokazuje wysoki poziom integracji osiągnięty przez urządzenia InnoMux2-EP

wtorek, 18 czerwca, 2024 Więcej

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Diody Schottkyego (SBD) z węglika krzemu (SiC) zwiększają sprawność i tworzą niezawodne zastosowania wysokiego napięcia.

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations do opracowywania projektów na bazie sterowników BLDC rodziny BridgeSwitch™

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations...

Aplikacja MotorXpert™ Suite firmy Power Integrations powstała w celu wsparcia rozwoju aplikacji bezszczotkowych...

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki rodzinie układów scalonych BridgeSwitch-2

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki...

BridgeSwitch™-2, nowa zintegrowana rodzina układów scalonych sterowników silników typu IHB dla zastosowań o mocy do 1...

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania do pracy w pełnym nasłonecznieniu

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania...

Tajwański producent wyświetlaczy, firma Ampire, wzbogacił swoje portfolio o wyświetlacze w technologii Mini LED.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej