Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Ultra kompaktowe zasilacze serii ECE i ECL od XP Power

XP Power zasilacze ECE ECLFirma XP Power zaprezentowała dwie nowości poszerzające portfolio produktów z gamy kompaktowych zasilaczy wysokiej gęstości mocy AC-DC.

Nowe produkty to jednonapięciowa, zabudowana seria ECE, oraz wielonapięciowa i również z możliwością zabudowania seria ECL.

Zasilacze serii ECE20 są urządzeniami z zamkniętą płytką PCB o mocy wyjściowej 20W, o wymiarach zaledwie 27.7 x 52.4 x 23.0 mm, podczas gdy rozmiar zasilaczy serii ECE40 wynosi tylko 38,1 x 78,7 x 27,9 mm i posiadają do 40W mocy wyjściowej. Modele serii ECE40 są zasilaczami zabudowanymi i dostępnymi zarówno w wersji do montażu PCB lub do montażu powierzchniowego w zestawie z zaciskami śrubowymi. Wymienione zasilacze 20 i 40W uważane są za najmniejsze (zasilacze ECE20 są 38 procent mniejsze od poprzednich modeli 15 Watt) zamknięte modele na rynku i charakteryzują się największą gęstością mocy w swoich kategoriach wynoszącą odpowiednio 9,97 / 7,82 W na cal sześcienny dla serii ECE20 i ECE40.

Udostępnienie wszystkich popularnych nominalnych wartości napięcia wyjściowego od +3.3 do + 48 VDC, czyni zasilacze serii ECE idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy aplikacji o niskiej mocy z ograniczoną przestrzenią projektową. Ponadto zaprezentowane zostały 15 i 30 Watowe wersje popularnej serii ECL z podwójnym i potrójnym wyjściem. Te niewielkie zasilacze, o rozmiarach od 30,7 x 62,0 x 24,4 mm (dla 15 Watt) z otwartą, lub zamkniętą płytką drukowaną PCB oferowane są zarówno z łącznikami, lub zaciskami śrubowymi. Nowe modele dostarczają wiele kombinacji napięć wyjściowych od + / -12, + / -15, 5 / 12, 5 / + / -12 i 5 / do + / -15 VDC

XP Power Green PowerWszystkie zasilacze serii ECE oraz ECL w spoczynku nie pobierają energii większej niż 0,3 W co sprawia iż są zgodne z międzynarodowymi normami w zakresie efektywności energetycznej. Ponad to obie serie spełniają również wymogi "Green Power" standardu stworzonego przez firmę XP Power w celu ochrony środowiska poprzez dostarczanie nowoczesnych i energooszczędnych produktów i technologii. Temperatury pracy zaczynają się już od -10 stopni C i mogą sięgać do +50 stopni bez konieczności ograniczenia parametrów, a przetworniki mogą pracować w większości środowisk bez konieczności dodatkowych radiatorów, lub wymuszonego przepływu powietrza. Praca do +70 ° C jest możliwa aczkolwiek z obniżeniem parametrów. Urządzenia są zgodne z normą EN550022 poziom B bez konieczności stosowania dodatkowych elementów filtrujących.

 

Wyżej wymienione zasilacze posiadają 3-letnią gwarancję producenta.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym handlowcem.

Janusz Kulesza
email: janusz.kulesza@gamma.pl