Dodano: poniedziałek, 13 maja 2024r. Producent: Microchip

Tolerujące promieniowanie przetwornice DC-DC o mocy 50W firmy Microchip zapewniają niezawodność dla nowych zastosowań kosmicznych

Rynek niskich orbit okołoziemskich (LEO - Low Earth Orbit) szybko rośnie, ponieważ zarówno podmioty prywatne, jak i publiczne eksplorują nowy region kosmiczny pod kątem wszystkiego, od komunikacji 5G i satelitów qube po zastosowania IoT. Istnieje zatem zwiększone zapotrzebowanie na standardowe rozwiązania kosmiczne, które są niezawodne, opłacalne i konfigurowalne. Aby sprostać tym potrzebom rynkowym, firma Microchip Technology zaprezentowała nową rodzinę 50W izolowanych konwerterów mocy DC-DC, tolerujących promieniowanie (RT) LE50-28, dostępnych w dziewięciu wariantach z pojedynczym i potrójnym wyjściem w zakresie od 3,3V do 28V.

Gotowa rodzina konwerterów mocy LE50-28 została zaprojektowana zgodnie z normą MIL-STD-461. Przetwornice mocy są wyposażone w filtr EMI i oferują łatwość projektowania, skalowania i dostosowywania poprzez wybór jednego lub trzech wyjść w zależności od zakresu napięcia potrzebnego do zastosowania końcowego. Seria ta zapewnia elastyczność połączenia równoległego maksymalnie czterech konwerterów w celu osiągnięcia 200W mocy.

Zaprojektowane do obsługi systemów z 28V magistralą, izolowane konwertery mocy DC-DC LE50-28 można zintegrować z układami FPGA PolarFire® firmy Microchip, mikrokontrolerami i czujnikiem sterowania silnikiem LX7720-RT, tworząc kompletne rozwiązanie systemu elektrycznego. Projektanci mogą korzystać z tych niezawodnych i odpornych na promieniowanie rozwiązań zasilania, aby znacznie skrócić czas opracowywania na poziomie systemu.

Nowa rodzina urządzeń LE50-28 umożliwia naszym klientom odniesienie sukcesu w nowych środowiskach kosmicznych i LEO, w których komponenty muszą wytrzymać trudne warunki” – powiedział Leon Gross, wiceprezes grupy produktów dyskretnych Microchip. „Nasze gotowe produkty oferują niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o trwałości, jakiej nasi klienci oczekują od firmy Microchip”.

Przetwornice mocy LE50-28 oferują różnorodne opcje połączeń elektrycznych i montażu. Seria LE50 produkowana jest z konwencjonalnych elementów do montażu powierzchniowego i elementów przelotowych na płytce drukowanej. To rozróżnienie w procesie produkcyjnym może skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek i zmniejszyć ryzyko związane z zakłóceniami łańcucha dostaw.

Rodzina LE50-28 oferuje tolerancję na promieniowanie kosmiczne z całkowitą dawką jonizującą (TID) 50 Krad i odpornością na efekt pojedynczego zdarzenia (SEE) wynoszącą 37 MeV·cm2/mg liniowego transferu energii.

Microchip oferuje szeroką gamę komponentów wspierających ewolucję aplikacji stosowanych w przestrzeni kosmicznej ze strategią sub-QML, aby wypełnić lukę pomiędzy tradycyjnymi komponentami z listy kwalifikowanych producentów (QML), a komponentami dostępnymi na rynku komercyjnym (COTS). Zaprojektowane z myślą o nowych zastosowaniach kosmicznych, komponenty sub-QML są optymalnym rozwiązaniem, które łączy tolerancję komponentów QML na promieniowanie z dziedzictwem firmy Microchip w zakresie lotów kosmicznych, które pozwala na niższe wymagania w zakresie kontroli przy niższych kosztach i krótszych czasach realizacji.

Rozbudowane rozwiązania kosmiczne firmy Microchip obejmują układy FPGA, urządzenia mocy i dyskretne, produkty pamięci, interfejsy komunikacyjne, oscylatory, mikroprocesory (MPU) i MCU, oferując szeroką gamę opcji na różnych poziomach kwalifikacji oraz największe portfolio kwalifikowanych komponentów dla zastosowań kosmicznych.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej generacji firmy Hongfa Relays

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej...

HFD5-H firmy Hongfa Relays to pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik z najniższą w branży mocą cewki.

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy Microchip Technology wspiera aplikacje New Space

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy...

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler (MCU) oparty na rdzeniu Arm® Cortex®-M0+

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy niskim obciążeniu w przypadku małych zasilaczy

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy...

Nota aplikacyjna firmy Power Integrations (AN-109) służy jako kompleksowy przewodnik projektowy dla małych zasilaczy...

środa, 15 maja, 2024 Więcej

SKY66430-11 system w pakiecie SiP firmy Skyworks Inc. dla wdrożeń łączności 5G w dużej skali

SKY66430-11 system w pakiecie SiP firmy Skyworks Inc. dla wdrożeń...

SKY66430-11 to wielopasmowy system w pakiecie (SiP) firmy Skyworks Inc., obsługujący platformy 5G Massive IoT...

wtorek, 14 maja, 2024 Więcej

Technologia MOSFET mSiC™: doskonała wydajność i wytrzymałość dla nowoczesnych systemów zasilania

Technologia MOSFET mSiC™: doskonała wydajność i wytrzymałość dla...

MOSFET w technologii węglika krzemu (SiC) pomagając w projektowaniu bardziej wydajnych i niezawodnych systemów...

poniedziałek, 13 maja, 2024 Więcej

Zarządzalne przełączniki Ethernet Lantech zapewniają monitoring mocy POE dla nieprzerwanej pracy urządzeń

Zarządzalne przełączniki Ethernet Lantech zapewniają monitoring mocy POE...

Zarządzane przełączniki PoE firmy Lantech zapewniają ciągłe monitorowanie zapewniając nieprzerwaną pracę urządzeniom IoT

poniedziałek, 13 maja, 2024 Więcej