Rynek niskich orbit okołoziemskich (LEO - Low Earth Orbit) szybko rośnie, ponieważ zarówno podmioty prywatne, jak i publiczne eksplorują nowy region kosmiczny pod kątem wszystkiego, od komunikacji 5G i satelitów qube po zastosowania IoT. Istnieje zatem zwiększone zapotrzebowanie na standardowe rozwiązania kosmiczne, które są niezawodne, opłacalne i konfigurowalne. Aby sprostać tym potrzebom rynkowym, firma Microchip Technology zaprezentowała nową rodzinę 50W izolowanych konwerterów mocy DC-DC, tolerujących promieniowanie (RT) LE50-28, dostępnych w dziewięciu wariantach z pojedynczym i potrójnym wyjściem w zakresie od 3,3V do 28V.
Gotowa rodzina konwerterów mocy LE50-28 została zaprojektowana zgodnie z normą MIL-STD-461. Przetwornice mocy są wyposażone w filtr EMI i oferują łatwość projektowania, skalowania i dostosowywania poprzez wybór jednego lub trzech wyjść w zależności od zakresu napięcia potrzebnego do zastosowania końcowego. Seria ta zapewnia elastyczność połączenia równoległego maksymalnie czterech konwerterów w celu osiągnięcia 200W mocy.
Zaprojektowane do obsługi systemów z 28V magistralą, izolowane konwertery mocy DC-DC LE50-28 można zintegrować z układami FPGA PolarFire® firmy Microchip, mikrokontrolerami i czujnikiem sterowania silnikiem LX7720-RT, tworząc kompletne rozwiązanie systemu elektrycznego. Projektanci mogą korzystać z tych niezawodnych i odpornych na promieniowanie rozwiązań zasilania, aby znacznie skrócić czas opracowywania na poziomie systemu.
„Nowa rodzina urządzeń LE50-28 umożliwia naszym klientom odniesienie sukcesu w nowych środowiskach kosmicznych i LEO, w których komponenty muszą wytrzymać trudne warunki” – powiedział Leon Gross, wiceprezes grupy produktów dyskretnych Microchip. „Nasze gotowe produkty oferują niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o trwałości, jakiej nasi klienci oczekują od firmy Microchip”.
Przetwornice mocy LE50-28 oferują różnorodne opcje połączeń elektrycznych i montażu. Seria LE50 produkowana jest z konwencjonalnych elementów do montażu powierzchniowego i elementów przelotowych na płytce drukowanej. To rozróżnienie w procesie produkcyjnym może skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek i zmniejszyć ryzyko związane z zakłóceniami łańcucha dostaw.
Rodzina LE50-28 oferuje tolerancję na promieniowanie kosmiczne z całkowitą dawką jonizującą (TID) 50 Krad i odpornością na efekt pojedynczego zdarzenia (SEE) wynoszącą 37 MeV·cm2/mg liniowego transferu energii.
Microchip oferuje szeroką gamę komponentów wspierających ewolucję aplikacji stosowanych w przestrzeni kosmicznej ze strategią sub-QML, aby wypełnić lukę pomiędzy tradycyjnymi komponentami z listy kwalifikowanych producentów (QML), a komponentami dostępnymi na rynku komercyjnym (COTS). Zaprojektowane z myślą o nowych zastosowaniach kosmicznych, komponenty sub-QML są optymalnym rozwiązaniem, które łączy tolerancję komponentów QML na promieniowanie z dziedzictwem firmy Microchip w zakresie lotów kosmicznych, które pozwala na niższe wymagania w zakresie kontroli przy niższych kosztach i krótszych czasach realizacji.
Rozbudowane rozwiązania kosmiczne firmy Microchip obejmują układy FPGA, urządzenia mocy i dyskretne, produkty pamięci, interfejsy komunikacyjne, oscylatory, mikroprocesory (MPU) i MCU, oferując szeroką gamę opcji na różnych poziomach kwalifikacji oraz największe portfolio kwalifikowanych komponentów dla zastosowań kosmicznych.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.