Dodano: wtorek, 30 kwietnia 2024r. Producent: Microchip

Proste wdrażanie zabezpieczeń przy użyciu 32-bitowych mikrokontrolerów PIC32CK firmy Microchip ze sprzętowym modułem zabezpieczeń HSM

W 2024 r. wchodzą w życie nowe przepisy nakładające bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa we wszystkim, począwszy od konsumenckich urządzeń IoT po infrastrukturę krytyczną. Spełnienie tych nowych wymagań dotyczących zgodności z bezpieczeństwem z punktu widzenia produktu i łańcucha dostaw może być złożone, kosztowne i czasochłonne. Aby zapewnić inżynierom i programistom rozwiązanie zabezpieczające, które umożliwią projektowanie aplikacji spełniających wymagania cyberbezpieczeństwa, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nową rodzinę 32-bitowych mikrokontrolerów (MCU) PIC32CK ze zintegrowanym sprzętowym modułem podsystemu bezpieczeństwa (HSM) oraz rdzeniem Arm® Cortex®-M33 z technologią TrustZone®, które pomagają izolować i zabezpieczać urządzenia m.in. w aplikacjach IoT.

PIC32CK SG to pierwsze 32-bitowe urządzenie na rynku, które łączy w sobie silne zabezpieczenia modułu HSM z technologią TrustZone, sprzętowym bezpiecznym środowiskiem przywilejów. Ta najnowsza innowacja firmy Microchip dla mikrokontrolerów średniej klasy zapewnia projektantom ekonomiczne, wbudowane rozwiązanie zabezpieczające dla ich produktów, które spełnia najnowsze wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa. Dołączenie modułu HSM zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa uwierzytelniania, bezpiecznego debugowania, bezpiecznego rozruchu i bezpiecznych aktualizacji, podczas gdy technologia TrustZone zapewnia dodatkowy poziom ochrony kluczowych funkcji oprogramowania. HSM może przyspieszyć szeroką gamę standardów kryptografii symetrycznej i asymetrycznej, generować prawdziwe liczby losowe i bezpiecznie zarządzać kluczami.

Mikrokontrolery PIC32CK firmy Microchip zaprojektowano tak, aby obsługiwały standardy bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262 i cyberbezpieczeństwa ISO/SAE 21434. Aby zwiększyć elastyczność i efektywność kosztową, rodzina MCU PIC32CK oferuje szeroką gamę opcji umożliwiających dostosowanie poziomu bezpieczeństwa, pamięci i przepustowości łączności w oparciu o wymagania aplikacji końcowej. Opcje obejmują dwupanelową pamięć Flash o pojemności do 2MB i pamięć SRAM o pojemności do 512 KB, z różnymi opcjami łączności, takimi jak 10/100 Ethernet, CAN FD i USB.

Pojawiające się wymagania sprawiają, że bezpieczeństwo większości urządzeń podłączonych do Internetu rzeczy jest obowiązkowe. Dzięki PIC32CK zapewnienie sprzętowego bezpieczeństwa aplikacjom mikrokontrolerów średniej klasy jest teraz opłacalne” – powiedział Rod Drake, wiceprezes korporacyjny jednostek biznesowych MCU32 i MPU32 firmy Microchip. „Ekosystem narzędzi i wiedza specjalistyczna w zakresie bezpieczeństwa firmy Microchip pomagają naszym klientom radzić sobie ze złożonością nowych wymagań i zapewniają wsparcie w cyklu życia ich produktów”.

W przypadku łańcuchów dostaw produktów, które wymagają dodatkowego bezpieczeństwa i ochrony, np. w projektach przemysłowych, urządzeniach medycznych, sprzęcie gospodarstwa domowego i konsumenckich urządzeniach IoT, PIC32CK będzie wspierany przez pakiet Trust Platform Design Suite firmy Microchip w celu udostępniania jako usługi. Platforma ta umożliwia bezpieczne fabryczne dostarczanie kluczy, certyfikatów i własności intelektualnej bez konieczności ujawniania tych tajemnic w łańcuchu dostaw.

Narzędzia programistyczne

32-bitowa rodzina MCU PIC32CK obsługiwana jest przez platformy oprogramowania firmy Microchip, w tym MPLAB® Harmony v3 i Trust Platform Design Suite. Rodzina PIC32CK jest również obsługiwana przez płytki rozwojowe PIC32CK SG i PIC32CK GC Curiosity Ultra, w tym EV33A17A i EV44P93A.

Zestaw PIC32CK GC Curiosity Ultra (EV44P93A) to platforma sprzętowa mająca na celu przyspieszenie procesu rozwoju projektów mikrokontrolerów PIC32CK GC.

Seria mikrokontrolerów PIC32CK GC są pierwszymi MCU firmy Microchip wyposażonymi w rdzeń Arm Cortex-M33 oraz szeroką gamą opcji łączności, w tym Ethernet, CAN FD, HS i FS USB, I2S, I2C, SPI, które mogą implementować takie funkcjonalność w aplikacjach, takie jak m.in. bramy przemysłowe, grafika i aplikacje motoryzacyjne.

Użytkownicy mogą rozszerzać funkcjonalność za pomocą kart rozszerzeń zgodnych z Arduino Uno R3, Mikroe Bus lub Xplained Pro.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej generacji firmy Hongfa Relays

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej...

HFD5-H firmy Hongfa Relays to pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik z najniższą w branży mocą cewki.

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy Microchip Technology wspiera aplikacje New Space

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy...

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler (MCU) oparty na rdzeniu Arm® Cortex®-M0+

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy niskim obciążeniu w przypadku małych zasilaczy

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy...

Nota aplikacyjna firmy Power Integrations (AN-109) służy jako kompleksowy przewodnik projektowy dla małych zasilaczy...

środa, 15 maja, 2024 Więcej

SKY66430-11 system w pakiecie SiP firmy Skyworks Inc. dla wdrożeń łączności 5G w dużej skali

SKY66430-11 system w pakiecie SiP firmy Skyworks Inc. dla wdrożeń...

SKY66430-11 to wielopasmowy system w pakiecie (SiP) firmy Skyworks Inc., obsługujący platformy 5G Massive IoT...

wtorek, 14 maja, 2024 Więcej

Technologia MOSFET mSiC™: doskonała wydajność i wytrzymałość dla nowoczesnych systemów zasilania

Technologia MOSFET mSiC™: doskonała wydajność i wytrzymałość dla...

MOSFET w technologii węglika krzemu (SiC) pomagając w projektowaniu bardziej wydajnych i niezawodnych systemów...

poniedziałek, 13 maja, 2024 Więcej

Zarządzalne przełączniki Ethernet Lantech zapewniają monitoring mocy POE dla nieprzerwanej pracy urządzeń

Zarządzalne przełączniki Ethernet Lantech zapewniają monitoring mocy POE...

Zarządzane przełączniki PoE firmy Lantech zapewniają ciągłe monitorowanie zapewniając nieprzerwaną pracę urządzeniom IoT

poniedziałek, 13 maja, 2024 Więcej