Dodano: wtorek, 30 kwietnia 2024r. Producent: Microchip

Proste wdrażanie zabezpieczeń przy użyciu 32-bitowych mikrokontrolerów PIC32CK firmy Microchip ze sprzętowym modułem zabezpieczeń HSM

W 2024 r. wchodzą w życie nowe przepisy nakładające bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa we wszystkim, począwszy od konsumenckich urządzeń IoT po infrastrukturę krytyczną. Spełnienie tych nowych wymagań dotyczących zgodności z bezpieczeństwem z punktu widzenia produktu i łańcucha dostaw może być złożone, kosztowne i czasochłonne. Aby zapewnić inżynierom i programistom rozwiązanie zabezpieczające, które umożliwią projektowanie aplikacji spełniających wymagania cyberbezpieczeństwa, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nową rodzinę 32-bitowych mikrokontrolerów (MCU) PIC32CK ze zintegrowanym sprzętowym modułem podsystemu bezpieczeństwa (HSM) oraz rdzeniem Arm® Cortex®-M33 z technologią TrustZone®, które pomagają izolować i zabezpieczać urządzenia m.in. w aplikacjach IoT.

PIC32CK SG to pierwsze 32-bitowe urządzenie na rynku, które łączy w sobie silne zabezpieczenia modułu HSM z technologią TrustZone, sprzętowym bezpiecznym środowiskiem przywilejów. Ta najnowsza innowacja firmy Microchip dla mikrokontrolerów średniej klasy zapewnia projektantom ekonomiczne, wbudowane rozwiązanie zabezpieczające dla ich produktów, które spełnia najnowsze wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa. Dołączenie modułu HSM zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa uwierzytelniania, bezpiecznego debugowania, bezpiecznego rozruchu i bezpiecznych aktualizacji, podczas gdy technologia TrustZone zapewnia dodatkowy poziom ochrony kluczowych funkcji oprogramowania. HSM może przyspieszyć szeroką gamę standardów kryptografii symetrycznej i asymetrycznej, generować prawdziwe liczby losowe i bezpiecznie zarządzać kluczami.

Mikrokontrolery PIC32CK firmy Microchip zaprojektowano tak, aby obsługiwały standardy bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262 i cyberbezpieczeństwa ISO/SAE 21434. Aby zwiększyć elastyczność i efektywność kosztową, rodzina MCU PIC32CK oferuje szeroką gamę opcji umożliwiających dostosowanie poziomu bezpieczeństwa, pamięci i przepustowości łączności w oparciu o wymagania aplikacji końcowej. Opcje obejmują dwupanelową pamięć Flash o pojemności do 2MB i pamięć SRAM o pojemności do 512 KB, z różnymi opcjami łączności, takimi jak 10/100 Ethernet, CAN FD i USB.

Pojawiające się wymagania sprawiają, że bezpieczeństwo większości urządzeń podłączonych do Internetu rzeczy jest obowiązkowe. Dzięki PIC32CK zapewnienie sprzętowego bezpieczeństwa aplikacjom mikrokontrolerów średniej klasy jest teraz opłacalne” – powiedział Rod Drake, wiceprezes korporacyjny jednostek biznesowych MCU32 i MPU32 firmy Microchip. „Ekosystem narzędzi i wiedza specjalistyczna w zakresie bezpieczeństwa firmy Microchip pomagają naszym klientom radzić sobie ze złożonością nowych wymagań i zapewniają wsparcie w cyklu życia ich produktów”.

W przypadku łańcuchów dostaw produktów, które wymagają dodatkowego bezpieczeństwa i ochrony, np. w projektach przemysłowych, urządzeniach medycznych, sprzęcie gospodarstwa domowego i konsumenckich urządzeniach IoT, PIC32CK będzie wspierany przez pakiet Trust Platform Design Suite firmy Microchip w celu udostępniania jako usługi. Platforma ta umożliwia bezpieczne fabryczne dostarczanie kluczy, certyfikatów i własności intelektualnej bez konieczności ujawniania tych tajemnic w łańcuchu dostaw.

Narzędzia programistyczne

32-bitowa rodzina MCU PIC32CK obsługiwana jest przez platformy oprogramowania firmy Microchip, w tym MPLAB® Harmony v3 i Trust Platform Design Suite. Rodzina PIC32CK jest również obsługiwana przez płytki rozwojowe PIC32CK SG i PIC32CK GC Curiosity Ultra, w tym EV33A17A i EV44P93A.

Zestaw PIC32CK GC Curiosity Ultra (EV44P93A) to platforma sprzętowa mająca na celu przyspieszenie procesu rozwoju projektów mikrokontrolerów PIC32CK GC.

Seria mikrokontrolerów PIC32CK GC są pierwszymi MCU firmy Microchip wyposażonymi w rdzeń Arm Cortex-M33 oraz szeroką gamą opcji łączności, w tym Ethernet, CAN FD, HS i FS USB, I2S, I2C, SPI, które mogą implementować takie funkcjonalność w aplikacjach, takie jak m.in. bramy przemysłowe, grafika i aplikacje motoryzacyjne.

Użytkownicy mogą rozszerzać funkcjonalność za pomocą kart rozszerzeń zgodnych z Arduino Uno R3, Mikroe Bus lub Xplained Pro.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla aplikacji wymagających wydajnego przetwarzania na krawędzi

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla...

Firma Avalue Technology Inc., wprowadziła na rynek MAB-T660, smukły, gotowy na AI system typu barebone, starannie...

środa, 14 maja, 2025 Więcej

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach referencyjnych firmy Power Integrations

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach...

Firma Power Integrations, zaprezentowała pięć nowych projektów referencyjnych ukierunkowanych na zastosowania...

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w trudnych warunkach?

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w...

Niezawodna obsługa paneli dotykowych w najtrudniejszych warunkach z kontrolerami maXTouch® firmy Microchip Technology.

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer Electronics

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer...

Dzięki wymiarom zaledwie 1,0 x 0,8 x 0,34 mm ultrakompaktowy kryształ KX-2 jest obecnie jednym z najmniejszych...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych rozwiązań przemysłowych, IoT oraz inteligentnych sieci

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych...

W6300 to zaawansowany kontroler Ethernet przeznaczony do wysokowydajnych wbudowanych aplikacji sieciowych. Oferuje...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire® firmy Microchip bazujący na technologii RISC-V i FPGA

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire®...

SBC BeagleV®-Fire firmy BeagleBoard zawiera układy SoC PolarFire® firmy Microchip, wykorzystujące technologię RISC-V...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej