Dodano: poniedziałek, 29 kwietnia 2024r. Producent: Microchip

Microchip MXT2952TD 2.0 bezpieczny kontroler dla zewnętrznych aplikacji z ekranem dotykowym

W związku ze stale rosnącą liczbą pojazdów elektrycznych (EV), niezbędna infrastruktura ładowania musi zostać rozbudowana, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu. Dodawanie opcji płatności kartą kredytową do ładowarek pojazdów elektrycznych staje się standardową praktyką w wielu krajach – a w Unii Europejskiej jest to obowiązkowe. Ponadto ładowarki muszą spełniać standardy bezpieczeństwa branży kart płatniczych (PCI). Aby pomóc projektantom ładowarek pojazdów elektrycznych chronić ich architektury płatności, firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę bezpiecznych kontrolerów z ekranem dotykowym MXT2952TD 2.0.

Typowe systemy płatności oparte na kombinacji dotykowego interfejsu człowiek-maszyna (HMI) i identyfikacji radiowej (RFID) są podatne na ataki hakerskie poprzez aktualizacje złośliwego oprogramowania lub ataki typu man-in-the-middle, gdy użytkownik wprowadza swój osobisty numer identyfikacyjny (PIN) ) na ekranie dotykowym. Wokół tych układów scalonych (IC) często stosuje się fizyczne bariery siatkowe i czujniki w celu ochrony przed włamaniami. Aby chronić integralność oprogramowania, stosuje się ciągłe ponowne flashowanie oprogramowania i resetowanie urządzeń. Rodzina MXT2952TD 2.0 została zaprojektowana do szyfrowania danych dotykowych i kryptograficznego uwierzytelniania aktualizacji oprogramowania, aby zminimalizować ryzyko i spełnić standardy zgodności z certyfikatami PCI. Kiedy układ scalony czytnika RFID i kontroler z ekranem dotykowym znajdują się na różnych płytkach drukowanych (PCB), zbudowanie fizycznych barier zabezpieczających przed włamaniami jest szczególnie trudne i kosztowne. Wbudowane oprogramowanie sprzętowe w modelu MXT2952TD 2.0 zapewnia producentom ładowarek do pojazdów elektrycznych łatwiejsze do wdrożenia rozwiązanie, pozwalające zachować zgodność z przepisami bezpieczeństwa i uniknąć kosztów dodania do ładowarki drugiego, drogiego modułu płatniczego z ekranem dotykowym.

Ponadto zewnętrzny charakter interfejsów HMI ładowarek pojazdów elektrycznych wymaga, aby były one odporne na trudne warunki pogodowe, działały pewnie i dokładnie w obecności wilgoci i były odporne na akty wandalizmu. Ekrany dotykowe MXT2952TD 2.0 oparte na kontrolerze dotykowym pozostają skuteczne, gdy są wyposażone w standardowe szkło IK10 o grubości 6 mm, powłoki antyrefleksyjne, przeciwodblaskowe i zapobiegające odciskom palców oraz warstwy filtra IR/filtra UV. Opatentowana przez firmę Microchip funkcja różnicowego wykrywania dotyku zapewnia wyjątkową odporność na zakłócenia, zapewniając doskonałą wydajność dotyku nawet w grubych rękawicach.

Rodzina maXTouch® 2952TD 2.0 zapewnia projektantom ładowarek pojazdów elektrycznych ekonomiczną, bezpieczną architekturę do wdrażania płatności kartami kredytowymi z wprowadzaniem kodu PIN na ekranach dotykowych” – powiedział Patrick Johnson, starszy wiceprezes korporacyjny nadzorujący dział interfejsów człowiek-maszyna firmy Microchip. „W połączeniu z wytrzymałą technologią zewnętrznego ekranu dotykowego HMI, z której znane jest portfolio maXTouch firmy Microchip, nowy dodatek do rodziny kontrolerów z ekranem dotykowym 2952TD oferuje naszym klientom bezpieczne konstrukcje i wyjątkową wydajność dotykową niezbędną w zastosowaniach zewnętrznych

Oprócz ładowarek dla pojazdów elektrycznych rodzina MXT2952TD 2.0 doskonale nadaje się do większości zewnętrznych terminali płatniczych bez nadzoru, takich jak parkometry, liczniki biletów autobusowych i inne typy systemów punktów sprzedaży (POS). Model MXT2952TD 2.0 jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem ekranów o przekątnej 20 cali, a jego siostrzana część, MXT1664TD, jest dostępna dla ekranów o przekątnej 15,6 cala.

Narzędzia programistyczne

Dostępne są standardowe narzędzia programistyczne z rodziny maXTouch, w tym maXTouch Studio Integrated Development Environment (IDE) i maXTouch Analyzer, narzędzie do testowania/inspekcji końca linii produkcyjnej.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej generacji firmy Hongfa Relays

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej...

HFD5-H firmy Hongfa Relays to pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik z najniższą w branży mocą cewki.

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy Microchip Technology wspiera aplikacje New Space

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy...

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler (MCU) oparty na rdzeniu Arm® Cortex®-M0+

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy niskim obciążeniu w przypadku małych zasilaczy

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy...

Nota aplikacyjna firmy Power Integrations (AN-109) służy jako kompleksowy przewodnik projektowy dla małych zasilaczy...

środa, 15 maja, 2024 Więcej

SKY66430-11 system w pakiecie SiP firmy Skyworks Inc. dla wdrożeń łączności 5G w dużej skali

SKY66430-11 system w pakiecie SiP firmy Skyworks Inc. dla wdrożeń...

SKY66430-11 to wielopasmowy system w pakiecie (SiP) firmy Skyworks Inc., obsługujący platformy 5G Massive IoT...

wtorek, 14 maja, 2024 Więcej

Technologia MOSFET mSiC™: doskonała wydajność i wytrzymałość dla nowoczesnych systemów zasilania

Technologia MOSFET mSiC™: doskonała wydajność i wytrzymałość dla...

MOSFET w technologii węglika krzemu (SiC) pomagając w projektowaniu bardziej wydajnych i niezawodnych systemów...

poniedziałek, 13 maja, 2024 Więcej

Zarządzalne przełączniki Ethernet Lantech zapewniają monitoring mocy POE dla nieprzerwanej pracy urządzeń

Zarządzalne przełączniki Ethernet Lantech zapewniają monitoring mocy POE...

Zarządzane przełączniki PoE firmy Lantech zapewniają ciągłe monitorowanie zapewniając nieprzerwaną pracę urządzeniom IoT

poniedziałek, 13 maja, 2024 Więcej