Dobrze znane zalety interfejsu uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) do projektów wbudowanych obejmują jego kompatybilność z różnymi urządzeniami, usprawniony protokół komunikacyjny, możliwość aktualizacji w terenie i możliwości dostarczania zasilania. Aby pomóc w łatwym włączeniu tej funkcjonalności do systemów wbudowanych, firma Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR® DU. Jako następna generacja 8-bitowych mikrokontrolerów Microchip integrujących łączność USB, rodzina AVR DU została zaprojektowana w celu zapewnienia ulepszonych funkcji bezpieczeństwa i dostarczania większej mocy niż poprzednie iteracje.
„USB to standardowy protokół komunikacyjny i metoda dostarczania zasilania dla urządzeń elektronicznych” – powiedział Greg Robinson, wiceprezes korporacyjny jednostki biznesowej 8-bitowych MCU firmy Microchip. „Rodzina AVR DU firmy Microchip łączy w sobie elastyczność naszych najbardziej zaawansowanych 8-bitowych mikrokontrolerów z wszechstronnością ulepszonego dostarczania mocy, aby zapewnić zalety USB w szerszej gamie systemów wbudowanych”
Mikrokontrolery AVR DU obsługują dostarczanie mocy do 15W z interfejsu USB, co jest funkcją rzadko spotykaną w innych mikrokontrolerach USB tej klasy. Funkcja ta umożliwia ładowanie przez USB-C® prądem do 3A przy 5V, co czyni te mikrokontrolery doskonałym wyborem dla urządzeń takich jak przenośne power banki i zabawki z możliwością ładowania.
Aby wzmocnić ochronę przed złośliwymi atakami, rodzina AVR DU zawiera również funkcję Program and Debug Interface Disable (PDID) firmy Microchip. Po włączeniu ulepszona ochrona kodu ma na celu zablokowanie dostępu do interfejsu programowania/debugowania i blokowanie nieautoryzowanych prób odczytu, modyfikacji lub usunięcia oprogramowania sprzętowego. Aby umożliwić bezpieczne aktualizacje oprogramowania sprzętowego, rodzina AVR DU wykorzystuje technologię Flash Read-While-Write (RWW), a w połączeniu z bezpiecznym programem rozruchowym projektanci mogą używać interfejsu USB do łatania błędów, rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem i dodawania nowych funkcji bez zakłócania działania produktu . Ta zaktualizowana funkcjonalność mikrokontrolerów AVR DU została zaprojektowana tak, aby umożliwić nieprzerwane aktualizacje w terenie, aby pomóc wydłużyć żywotność produktów.
Dodatkowo rodzina AVR DU pomaga obniżyć ogólne koszty projektu i zestawienia materiałów (BOM) dzięki funkcji odzyskiwania zegara USB, która eliminuje potrzebę stosowania kosztownego zewnętrznego kryształu. Z kolei niezależne od rdzenia urządzenia peryferyjne (CIP) umożliwiają projektantom włączenie głównych funkcji urządzenia i zadań związanych z zarządzaniem systemem w kompaktowe, jednoukładowe rozwiązanie, oszczędzając miejsce na płycie i zmniejszając wysiłek projektowy.
Twórcy szerokiej gamy projektów wbudowanych, od urządzeń fitness do noszenia i sprzętu gospodarstwa domowego po zastosowania w rolnictwie i przemyśle, mogą odnieść korzyść z włączenia do swoich projektów wysoce wydajnych mikrokontrolerów AVR DU. Wirtualna demonstracja rodziny AVR DU jest dostępna na stronie try.microchip.com.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
HPS-ERSU4A firmy Avalue Technology to stacja robocza do montażu w szafie 4U zapewniająca wydajność potrzebną do...
Microchip Technology stale poszerza swoją ofertę, prezentując gotowy, odporny na promieniowanie przetwornik DC-DC 15W...
Firma Avalue Technology Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania przemysłowego, wprowadza do...
Nowe urządzenia umożliwiają implementację algorytmów sterowania wymagających dużej mocy obliczeniowej w celu poprawy...
Producent markowych modułów komunikacyjnych, firma Mobiletek rozszerzyła swoje bogate portfolio produktów o nowy...
Jednym z powodów, dla których krajobraz komputerów jednopłytkowych jest tak zróżnicowany, jest to, że zastosowania...