Dodano: piątek, 29 marca 2024r. Producent: Microchip

Microchip Technology rozszerza ofertę szeregowej pamięci SRAM o większą gęstość i zwiększone prędkości interfejsu do 143 MHz

Aby zaspokoić powszechne zapotrzebowanie na większą i szybszą pamięć SRAM, firma Microchip Technology rozszerzyła swoją linię produktów Serial SRAM o większe gęstości do 4 Mb oraz zwiększoną szybkość interfejsu Quad I/O™ (SPI/SQI™) do 143 MHz. 2 Mb i 4 Mb urządzenia zostały zaprojektowane jako tańsza alternatywa dla tradycyjnych równoległych produktów SRAM i zawierają opcjonalny obwód przełączający podtrzymujący akumulator w pamięci SRAM, aby zachować dane po utracie zasilania.

W przeciwieństwie do równoległej pamięci RAM, która wymaga dużych pakietów i co najmniej 26–35 wejść/wyjść mikrokontrolera (MCU) do połączenia, szeregowe urządzenia SRAM firmy Microchip są dostępne w tańszej, 8-pinowej obudowie i wykorzystują szybką komunikację po magistrali SPI/SQI, która wymaga jedynie 4–6 pinów we/wy MCU dla łatwej integracji. Zmniejsza to potrzebę stosowania droższego mikrokontrolera z dużą liczbą pinów i może pomóc zminimalizować całkowitą powierzchnię płytki oraz co najważniejsze koszt.

Rozwiązując najczęstszą wadę szeregowej pamięci SRAM – urządzenia równoległe są są szybsze niż szeregowe - pamięci szeregowe SRAM o pojemności 2 Mb i 4 Mb zwiększyły prędkość magistrali do 143 MHz z opcjonalnym quadem SPI (4 bity na cykl zegara), co znacznie minimalizuje różnicę prędkości pomiędzy oboma rozwiązaniami.

Szeregowa pamięć SRAM to popularne rozwiązanie dla inżynierów, którzy potrzebują więcej pamięci RAM niż jest dostępna na pokładzie ich MCU, ale chcą zmniejszyć koszty i ogólny rozmiar płyty” – powiedział Jeff Leasure, dyrektor jednostki biznesowej produktów pamięciowych firmy Microchip2 Mb i 4 Mb urządzenia szeregowe SRAM firmy Microchip mają zastąpić drogie równoległe pamięci SRAM prostą i opłacalną alternatywą”.

Niewielkie, energooszczędne i wydajne urządzenia szeregowe SRAM charakteryzują się nieograniczoną wytrzymałością i zerowym czasem zapisu, co czyni je doskonałymi opcjami do zastosowań obejmujących ciągły transfer danych, buforowanie, rejestrowanie danych, pomiary i inne zadania wymagające dużej ilości danych i obliczeń matematycznych. Urządzenia te są dostępne w gęstości od 64 Kbit do 4 Mb i obsługują tryby magistrali SPI, SDI i SQI.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Microchip CEC173x Trust Shield i bezpieczny rozruch - Secure Boot

Microchip CEC173x Trust Shield i bezpieczny rozruch - Secure Boot

Rodzina CEC173x Trust Shield to najnowocześniejsza rodzina produktów wzmocniona zaawansowanymi środkami bezpieczeństwa.

poniedziałek, 15 kwietnia, 2024 Więcej

Microchip Technology Inc. przejmuje firmę VSI, koreańskiego producenta rozwiązań motoryzacyjnych otwartego standardu ASA

Microchip Technology Inc. przejmuje firmę VSI, koreańskiego producenta...

Microchip Technology Inc. ogłosiła zakończenie przejęcia firmy VSI Co. Ltd. ppioniera w branży motoryzacyjnych...

piątek, 12 kwietnia, 2024 Więcej

EPD-4200-B1 nowy 42 calowy wyświetlacz ePaper firmy Avalue dla zewnętrznych, ekologicznych aplikacji informacyjnych

EPD-4200-B1 nowy 42 calowy wyświetlacz ePaper firmy Avalue dla...

Firma Avalue Technology Inc. producent wbudowanych komputerów przemysłowych, wprowadziła na rynek wyświetlacz ePaper

środa, 10 kwietnia, 2024 Więcej

Funkcjonalność timera PoE w zarządzalnych oraz niezarządzalnych switchach Ethernet klasy motoryzacyjnej firmy Lantech

Funkcjonalność timera PoE w zarządzalnych oraz niezarządzalnych...

Zarządzane przełączniki Ethernet firmy Lantech obsługują funkcję timera PoE, umożliwiając zaprogramowanie każdego...

środa, 10 kwietnia, 2024 Więcej

Rodzina mikrokontrolerów AVR® DU firmy Microchip Technology umożliwia łatwe wdrażanie funkcjonalności USB w szerszej gamie systemów wbudowanych

Rodzina mikrokontrolerów AVR® DU firmy Microchip Technology umożliwia...

Firma Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR® DU. Jako następna generacja 8-bitowych MCU

środa, 10 kwietnia, 2024 Więcej

Układ bezpiecznego uwierzytelniania aplikacji IoT ECC608 TrustMANAGER firmy Microchip Technology ze wsparciem usługi SaaS Kudelski IoT keySTREAM

Układ bezpiecznego uwierzytelniania aplikacji IoT ECC608 TrustMANAGER...

Układ bezpiecznego uwierzytelniania aplikacji IoT ECC608 zwiększa bezpieczeństwo produktów IoT oraz ułatwia ich...

środa, 3 kwietnia, 2024 Więcej