Dodano: środa, 28 lutego 2024r. Producent: Microchip

Microchip Technology wprowadza nową rodzinę zintegrowanych sterowników silników BLDC opartych na cyfrowym kontrolerze sygnału DSC dsPIC33®

Aby wdrożyć wydajne, wbudowane systemy sterowania silnikiem w czasie rzeczywistym w zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni, firma Microchip Technology wprowadziła na rynek nową rodzinę sterowników cyfrowych dsPIC® opartych na cyfrowym kontrolerze sygnału (DSC).  Urządzenia te zawierają cyfrowy kontroler sygnału dsPIC33 (DSC), trójfazowy sterownik bramki MOSFET i opcjonalny transceiver LIN lub CAN FD w jednym pakiecie. Istotną korzyścią wynikającą z tej integracji jest zmniejszenie liczby komponentów w projekcie systemu sterowania silnikiem, mniejsze wymiary płytki drukowanej (PCB) i mniejszą złożoność. Urządzenia są obsługiwane przez płytki rozwojowe, projekty referencyjne, notatki aplikacyjne i pakiet oprogramowania firmy Microchip motorBench® Development Suite V2.45.

Projekty motoryzacyjne, konsumenckie i przemysłowe ewoluują i wymagają wyższej wydajności i mniejszej powierzchni. Oczekiwania te często wiążą się z większymi kosztami i większymi rozmiarami” – powiedział Joe Thomsen, wiceprezes jednostki biznesowej kontrolerów sygnałów cyfrowych firmy Microchip. „Dzięki integracji wielu funkcji urządzenia w jednym chipie zintegrowane sterowniki silników oparte na dsPIC DSC mogą zmniejszyć koszty na poziomie systemu i miejsce na płycie”.

Zintegrowane urządzenia sterujące silnikami mogą być zasilane z jednego źródła zasilania o napięciu do 29V (praca) i 40V (przejściowo). Wewnętrzny regulator napięcia o niskim spadku napięcia 3,3V (LDO) zasila dsPIC DSC, co eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego LDO. Działające w zakresie 70–100 MHz zintegrowane sterowniki silników oparte na dsPIC DSC zapewniają wysoką wydajność procesora i mogą obsługiwać efektywne wdrażanie FOC i innych zaawansowanych algorytmów sterowania silnikiem.

Narzędzia programistyczne

Rozbudowany ekosystem oprogramowania do sterowania silnikami i narzędzi do rozwoju sprzętu pomaga przyspieszyć i ułatwić proces projektowania, skracając czas wprowadzenia produktu na rynek.

Zestaw dsPIC33CK Motor Control Starter Kit (MCSK) i MCLV-48V-300W to dwie nowe zintegrowane płytki rozwojowe sterowników silników oparte na dsPIC33, które zapewniają rozwiązania szybkiego prototypowania z elastycznymi opcjami sterowania. Zestaw MCSK zawiera płytkę rozwojową sterownika niskonapięciowego dsPIC33CK, trójfazowy 24V silnik BLDC, zasilacz AC/DC, kabel USB i inne akcesoria. Ten ekonomiczny zestaw umożliwia szybkie prototypowanie aplikacji do sterowania silnikami, które działają przy napięciu od 12 do 48V prądu stałego i natężeniu prądu ciągłego do 10A. Płytka rozwojowa MCLV-48V-300W umożliwia szybkie prototypowanie trójfazowych silników synchronicznych z magnesami trwałymi o napięciu znamionowym od 12 do 48 VDC i zdolnych do dostarczania prądu ciągłego o natężeniu do 25A RMS na fazę. Ta płytka inwertera wprowadza nową koncepcję modułową, w której do płytki wkładany jest oddzielny moduł dual-in-line (DIM) w celu skonfigurowania go dla konkretnego DSC lub MCU dsPIC.

motorBench® Development Suite to bezpłatne narzędzie do tworzenia oprogramowania oparte na graficznym interfejsie użytkownika dla FOC, które dokładnie mierzy krytyczne parametry silnika, automatycznie dostraja wzmocnienia sterowania ze sprzężeniem zwrotnym i generuje kod źródłowy przy wykorzystaniu struktury aplikacji sterowania silnikiem (MCAF). Najnowsza wersja, v2.45, zawiera nową, zaawansowaną funkcję zwaną prędkością zerową/maksymalnym momentem obrotowym (ZS/MT), która umożliwia projektantom wyeliminowanie czujników Halla lub czujników magnetycznych, maksymalizując jednocześnie wyjściowy moment obrotowy silnika, od rozruchu i przy niskie prędkości. Tej funkcji można używać w pompach, elektronarzędziach, e-mobilności i wielu innych zastosowaniach.

MPLAB® Discover zawiera teraz wiele modeli MATLAB® Simulink® opartych na dsPIC DSC, obsługujących różne algorytmy sterowania silnikami i płytki rozwojowe. Microchip zapewnia również bezpłatne bloki urządzeń dla Simulink, które można wykorzystać do generowania zoptymalizowanego kodu z modeli dla układów DSC dsPIC i innych mikrokontrolerów Microchip.

Rosnąca liczba projektów referencyjnych sterowania silnikiem opartych na dsPIC DSC obejmuje obecnie samochodowy wentylator chłodzący, niskonapięciowy wentylator sufitowy i sterownik śmigła drona. Te projekty referencyjne skracają czas wprowadzenia na rynek, zapewniając gotowe do produkcji rozwiązanie do różnych zastosowań w sterowaniu silnikami. Zazwyczaj pliki projektu płytki zawierają schematy i BOM, instrukcję obsługi płytki oraz kod źródłowy sterowania silnikiem, które można pobrać.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Microchip CEC173x Trust Shield i bezpieczny rozruch - Secure Boot

Microchip CEC173x Trust Shield i bezpieczny rozruch - Secure Boot

Rodzina CEC173x Trust Shield to najnowocześniejsza rodzina produktów wzmocniona zaawansowanymi środkami bezpieczeństwa.

poniedziałek, 15 kwietnia, 2024 Więcej

Microchip Technology Inc. przejmuje firmę VSI, koreańskiego producenta rozwiązań motoryzacyjnych otwartego standardu ASA

Microchip Technology Inc. przejmuje firmę VSI, koreańskiego producenta...

Microchip Technology Inc. ogłosiła zakończenie przejęcia firmy VSI Co. Ltd. ppioniera w branży motoryzacyjnych...

piątek, 12 kwietnia, 2024 Więcej

EPD-4200-B1 nowy 42 calowy wyświetlacz ePaper firmy Avalue dla zewnętrznych, ekologicznych aplikacji informacyjnych

EPD-4200-B1 nowy 42 calowy wyświetlacz ePaper firmy Avalue dla...

Firma Avalue Technology Inc. producent wbudowanych komputerów przemysłowych, wprowadziła na rynek wyświetlacz ePaper

środa, 10 kwietnia, 2024 Więcej

Funkcjonalność timera PoE w zarządzalnych oraz niezarządzalnych switchach Ethernet klasy motoryzacyjnej firmy Lantech

Funkcjonalność timera PoE w zarządzalnych oraz niezarządzalnych...

Zarządzane przełączniki Ethernet firmy Lantech obsługują funkcję timera PoE, umożliwiając zaprogramowanie każdego...

środa, 10 kwietnia, 2024 Więcej

Rodzina mikrokontrolerów AVR® DU firmy Microchip Technology umożliwia łatwe wdrażanie funkcjonalności USB w szerszej gamie systemów wbudowanych

Rodzina mikrokontrolerów AVR® DU firmy Microchip Technology umożliwia...

Firma Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR® DU. Jako następna generacja 8-bitowych MCU

środa, 10 kwietnia, 2024 Więcej

Układ bezpiecznego uwierzytelniania aplikacji IoT ECC608 TrustMANAGER firmy Microchip Technology ze wsparciem usługi SaaS Kudelski IoT keySTREAM

Układ bezpiecznego uwierzytelniania aplikacji IoT ECC608 TrustMANAGER...

Układ bezpiecznego uwierzytelniania aplikacji IoT ECC608 zwiększa bezpieczeństwo produktów IoT oraz ułatwia ich...

środa, 3 kwietnia, 2024 Więcej