Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

Seminarium Mentor Graphics - HyperLynx 2011

Seminarium Mentor Graphics - HyperLynx 2011Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium poświęcone pakietowi oprogramowania HyperLynx SI/PI firmy Mentor Graphics, które odbędzie się w dniu 29 września 2011 roku w Warszawie.

Signal and Power Integrity (SI/PI) jest zagadnieniem z którym coraz częściej projektanci PCB spotykają się w swojej praktyce.

Wzrost częstotliwości zegarów taktujących systemy cyfrowe, coraz większa miniaturyzacja i integracja jak również koegzystencja często wyrafinowanych analogowych układów pomiarowych, czy radiowych układów nadawczo odbiorczych z układami cyfrowymi z jednej strony, a z drugiej dążenie do coraz większej niezawodności i spełnienia wymagań kompatybilności elektromagnetycznej stawiają przed projektantami PCB coraz wyższe wymagania. Odpowiedzią ze strony firmy Mentor Graphics na tego typu wyzwania jest pakiet do symulacji HyperLynx SI/PI. Zgodnie z pierwotnym założeniem firmy, pakiet ten pomaga podejmować konkretne decyzje projektowe począwszy od etapu tworzenia schematu, rozmieszczania elementów na PCB, tworzenie layoutu, oraz weryfikacji przed wykonaniem obwodu.

HyperLynx-SI

HyperLynx PIUmiejętne wykorzystanie możliwości tego oprogramowania daje gwarancje skrócenia czasu tworzenia produktu finalnego. Duża część niezbędnych testów, weryfikacji i kolejnych wersji prototypu w drodze do pożądanego efektu pod kątem SI/PI staje się wręcz zbyteczna. Formuła seminarium, przewiduje prezentacje poszczególnych możliwości pakietu HyperLynx na konkretnych przykładach schematów czy layoutów. Zakładamy, że każdy uczestnik po seminarium będzie w stanie samodzielnie przetestować omawiane przykłady analiz na własnych projektach, lub przykładach które udostępnimy po seminarium. W tym celu można otrzymać w pełni funkcjonalną wersję HyperLynxa-a do testów na jeden miesiąc.

Szczegółowy plan seminarium:

09:30 – 10:45 – Fundamentals of Signal Integrity
10:45 – 11:00 – Coffee
11:00 – 12:15 – HyperLynx SI – Constraint Creation
12:15 – 13:15 – Lunch
13:15 – 14:30 – HyperLynx DDrX – Designing for Validation
14:30 – 14:45 – Coffee
14:45 – 16:00 – HyperLynx PI – DC and AC analysis of Digital PCBs
16:00 – 16:30 – Questions, Packaging, Promotions and Wrap-up

Prosimy o wstępne zgłaszanie uczestnictwa do końca sierpnia za pomocą e-maila: adam@gamma.pl

Na początku września wszystkich zainteresowanych poinformujemy o miejscu, w którym seminarium się odbędzie.

Ostatecznego potwierdzenia oczekujemy do połowy września. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Strona producenta poświęcona HyperLynx - www.mentor.com/hyperlynx